reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Euronews zamyka ukraińską redakcję

dodano: 2016-10-11 19:11
autor: RO | źródło: telekritika.ua/sat-expert.com

Euronews Ze względu na brak funduszy na utrzymanie ukraińskiej redakcji paneuropejskiego kanału informacyjnego Euronews, zdecydowano o jej zamknięciu. Decyzja pociągnęła za sobą zwolnienie 17 dziennikarzy. Wcześniej informowano, że losy ukraińskiego serwisu zostaną rozstrzygnięte do końca tego roku.

Euronews


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas oświadczył, że KE nie będzie się wtrącać w sytuację po zamknięciu ukraińskiej redakcji.

Euronews jest prywatną instytucją, a nie instytucjonalną. Nie są nam znane procesy wewnętrzne na temat sponsorów, ukraińskich czy innych. Jednak konieczne jest sprawdzenie sprawy, a jeśli będzie dotyczyć nas, to my o tym poinformujemy

- powiedział rzecznik Komisji Europejskiej, Margaritis Schinas.


Euronews to wielojęzyczny kanał informacyjny z siedzibą w Lyonie. Firma została założona w 1993 roku i dzisiaj jest stowarzyszeniem dla około 20 nadawców publicznych. Euronews jest prywatną instytucją, ale otrzymuje znaczne dofinansowanie ze środków UE. Sytuacja finansowa kanału pogorszyła się po nałożeniu grzywny w wysokości 1,5 mln euro za korzystanie z materiałów wideo bez pozwolenia agencji AFP.

Rosyjska redakcja posiada pięć wolnych miejsc w swojej strukturze, ale odmówiła przyjęcia ukraińskich dziennikarzy. Kierownictwo wyjaśniło, iż główny akcjonariusz VGTRK nie zatrudnia redaktorów z Ukrainy ze względu "na inne ich pochodzenie kulturowe".

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

25 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...
reklama