reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

30 mln sztuk telewizorów 4K HDR w 2020

dodano: 2016-10-13 10:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: IHS

HDR W 2016 roku na rynku pojawiły się pierwsze modele telewizorów 4K z technologią HDR (wysoki zakres dynamiki). IHS Markit przewiduje, że do końca roku wielkość dostaw telewizorów HDR wyniesie ponad 4 mln sztuk, a do końca 2020 roku wzrośnie do ponad 30 mln sztuk. Natomiast rynek telewizorów SDR (standardowy zakres dynamiki) ma się gwałtownie skurczyć jako segment rynku telewizorów 4K, za to pozostanie jedynym wyborem dla telewizorów HD 1080p.

HDR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rynek telewizorów kompatybilnych z HDR (zgodnych z podstawowymi formatami HDR, ale wykorzystujących wyświetlacze ze standardowym zakresem dynamiki) ma być aż cztery razy większy. IHS Markit prognozuje, że do końca 2020 roku prawie wszystkie 112 mln sztuk telewizorów 4K dostarczonych na całym świecie będzie kompatybilne z HDR, ale tylko 30% będzie naprawdę działać w HDR.
 
Wielkość dostaw telewizorów SDR/HDR na całym świecie, źródło: IHS Markit

Światowy popyt na telewizory 4K nadal rośnie, chociaż w 2016 roku wielkość dostaw telewizorów na całym świecie ma nieznacznie spaść. Nowe technologie wyświetlania, takie jak HDR, dobrze rokują na przyszłość. Choć sukces zostanie osiągnięty tylko wtedy, gdy spodobają się one konsumentom.
 

- Podobnie jak w przypadku wielu nowych technologii na rynku telewizyjnym, umiejętność zareklamowania ich konsumentom w sposób, który komunikuje wartość, ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia trwałych zysków - powiedział Paul Gagnon z IHS Technology.

Według prognoz IHS Markit, wielkość rynku telewizorów 4K będzie szybko rosnąć z 55 mln sztuk w 2016 roku do ponad 100 mln w 2019 roku, osiągając 100% udział wśród telewizorów 50". Ponad 80% dostaw telewizorów HDR stanowić mają modele 50" i większe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...