reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Jaki konwerter LNB Single wybrać?

dodano: 2016-10-17 11:14 | aktualizacja: 2016-10-26 17:28
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 7-8/2016

Jaki konwerter LNB Single wybrać Jak co roku, staramy się w sezonie, w którym można bez obawy o przemoknięcie i przeziębienie pomajstrować przy antenie, zbadać jakąś grupę konwerterów, dokonując pomiarów i dzieląc się wynikami z czytelnikami. Nie inaczej jest w 2016 roku – tym razem wybraliśmy 7 konwerterów typu Single (z pojedynczym wyjściem) – po jednym od każdego z popularnych dostawców, wybierając produkty możliwie najnowsze i nadal dostępne w sprzedaży.

Jaki konwerter LNB Single wybrać


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Inverto Black Ultra (IDLB-SINL40-ULTRA-OPP)

Inverto w kwestii klasycznych konwerterów trzyma się linii Black Ultra. Nowości od Inverto to urządzenia Unicable II, ale w tym teście skupiliśmy się na zwykłych uniwersalnych Singlach. Producent chwali się niskim współczynnikiem szumów, dużym współczynnikiem izolacji zakłóceń pomiędzy polaryzacjami oraz małymi szumami fazowymi. Dodatkowo na opakowaniu pojawia się symbol wskazujący odporność na zakłócenia z sieci 4G, gotowość na transmisje Ultra HD (generalnie konwerter tylko przesyła sygnał, zatem każdy, który do tej pory radzi sobie z kanałami HD – z UHD też sobie poradzi) oraz wsparcie technologii ULN+ (technologia Ultra Low Noise). Precyzyjne parametry techniczne z konkretnymi wartościami producent udostępnia na swojej stronie internetowej, co się chwali, bo nie każdy tak robi.
 
Inverto Black Ultra (IDLB-SINL40-ULTRA-OPP)

Konwerter jest produkowany niezmiennie w czarnej obudowie z białą nakładką promiennika i z dodatkową częścią umożliwiającą po wysunięciu osłonięcie złącza „F” (jest to jedyny konwerter w zestawieniu z taką osłoną, reszta ma gumowe uszczelniacze wciskane z obudowę wokół złącza „F”). Na uwagę zasługuje długi uchwyt (69 mm), pozwalający na sporą regulację konwertera w uchwycie i lepsze dostosowanie jego ustawienia do parametrów samej czaszy – można go nie tylko skręcić, ale także wysunąć lub cofnąć względem lustra anteny. Urządzenia są projektowane w Luksemburgu, a produkowane w Chinach.

Uśrednione pomiary C/N plasują LNB na piątym miejscu, ale np. dla częstotliwości 12,265 GHz, pol. V uzyskał drugi najlepszy wynik.

Wybrane istotne parametry techniczne (źródło: inverto.tv):
 • Współczynnik szumów: 0,2 dB (typ.), max. 0,7 dB
 • Wyjściowa precyzja: max. +/- 1 MHz
 • Przesunięcie pod wpływem temperatury: max. +/- 3 MHz
 • Szumy fazowe: max. -90 dBc/Hz (przy 10 kHz)
 • Wzmocnienie: min. 60 dB
 • Stabilność wzmocnienia: +/- 0,75 dB (przy szerokości pasma ponad 26 MHz)
 • Różnica wzmocnienia w zakresie całego pasma: +/- 4 dB
 • Izolacja zakłóceń pomiędzy polaryzacjami: min. 22 dB
 • Pobór prądu: do 120 mA
 • Masa: 151 g

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...
reklama