reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jaki konwerter LNB Single wybrać?

dodano: 2016-10-17 11:14 | aktualizacja: 2016-10-26 17:28
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 7-8/2016

Jaki konwerter LNB Single wybrać Jak co roku, staramy się w sezonie, w którym można bez obawy o przemoknięcie i przeziębienie pomajstrować przy antenie, zbadać jakąś grupę konwerterów, dokonując pomiarów i dzieląc się wynikami z czytelnikami. Nie inaczej jest w 2016 roku – tym razem wybraliśmy 7 konwerterów typu Single (z pojedynczym wyjściem) – po jednym od każdego z popularnych dostawców, wybierając produkty możliwie najnowsze i nadal dostępne w sprzedaży.

Jaki konwerter LNB Single wybrać


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Opticum Robust Single

To zupełnie nowa propozycja na rynku, wszystko wskazuje, że będzie to następca popularnego taniego LSP-02G, który nadal zachowuje właśnie tę przewagę cenową – to aktualnie jeden z najtańszych (jeśli nie najtańszy) konwerterów Single.
 
Opticum Robust Single

LNB jest oferowany w białej, plastikowej obudowie, ma pozłacane złącze „F” oraz podobnie jak np. Maximum XO-R1 otwór do odprowadzania wody i uszczelniacz na „F” zaciskany do obudowy konwertera. Niewiele można powiedzieć o parametrach technicznych konwertera. Na stronie producenta nie był obecny (to nowość, więc można to zrozumieć), a na opakowaniu znajdziemy w zasadzie tylko informację o współczynniku szumów 0,1 dB oraz że LNB jest gotowy na HD i 3D (jak każdy), w 100% przetestowany pod kątem odporności na zalanie i że został zaprojektowany w Europie (kraju produkcji nie podano). Jego masa to zaledwie 70 g. Uśredniony pomiar C/N w redakcyjnych testach dał mu czwarte miejsce, ale dosłownie otarł się o podium przy naprawdę niewielkiej różnicy z Triaxem TSI 007.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...

Antena DVB-T NeoHD LTE

Antena zewnętrzna do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz programów...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama