reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wzrost HbbTV w Europie wraz ze wzrostem Smart TV

dodano: 2016-10-19 23:09
autor: Janusz Sulisz | źródło: rapidtvnews

HbbTV Z raportu GfK wynika, że blisko 100% telewizorów Smart TV w Europie obsługuje standard HbbTV. Według danych przedstawionych podczas HbbTV Symposium: Open for business, które odbyło się w Madrycie, Niemcy są najbardziej obiecującym rynkiem dla telewizji hybrydowej. Ponad 60% wszystkich telewizorów jest już tam Smart, a 57% wspiera HbbTV. Podobnie jest w Szwajcarii (72% Smart TV, 64% HbbTV) czy w Holandii (74%, 62%).

Sympozjum HbbTV 2016


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja hybrydowa w standardzie HbbTV mocno rozwija się także na takich rynkach, jak Hiszpania czy kraje skandynawskie, podczas gdy w Wielkiej Brytanii i we Włoszech nie jest zbyt popularna.

Ignacio Gómez, dyrektor ds. innowacji w telewizji publicznej RTVE, przedstawił, jak sprawa ma się w Hiszpanii. Sprzedano tam około 4,5 mln urządzeń HbbTV, z czego 80% to telewizory. W 2015 roku spośród 3,2 mln sprzedanych telewizorów, 1,4 mln oferowało funkcje internetowe, a większość z nich obsługiwała HbbTV. W dodatku, z własnych danych RTVE wynika, że regularnie w celu dostępu do różnych aplikacji internetowych używane jest 2 mln urządzeń HbbTV.

- Dzięki HbbTV jesteśmy w stanie wygenerować różne sygnały i przesłać je na ekran telewizora w celu relacjonowania odbywających się w tym samym czasie wydarzeń z różnych miejsc - powiedział Ignacio Gómez, który za przykład dał 19 symultanicznych kanałów RTVE, by pokazać Igrzyska Olimpijskie Rio 2016.

- Konsument chce tylko uzyskać dostęp do treści - zauważył Jürgen Boyny, globalny dyrektor ds. elektroniki użytkowej w GfK. Dane GfK pokazują, że większość widzów używa HbbTV w celu uzyskania dostępu do treści swoich ulubionych nadawców poprzez catch-up (58% użytkowników HbbTV to robi), oglądania filmów na YouTube (57%) i oglądania innych platform VOD (48%).

HbbTV Symposium odbyło się w dniach 18-19 października w Madrycie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HbbTV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 490 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 249 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama