reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AT&T kupi Time Warner za 85,4 mld dol.

dodano: 2016-10-23 19:23 | aktualizacja: 2016-10-24 14:49
autor: Jerzy Kruczek | źródło: AT&T

AT&T Time Warner Amerykańskie firmy AT&T i Time Warner zawarły ostateczną umowę, na mocy której AT&T nabędzie Time Warner w cenie 107,50 dol. za akcję, czyli za 85,4 mld dol. (po uwzględnieniu zadłużenia Time Warner - 108,7 mld dol.) Połowa z tej kwoty, którą dostaną udziałowcy Time Warner, zostanie wypłacona w gotówce, a połowa - w akcjach AT&T. Umowa została jednogłośnie zatwierdzona przez zarządy obu spółek. Time Warner posiada ogromną bibliotekę treści wideo i jest właścicielem szeregu kanałów telewizyjnych, natomiast AT&T to drugi w Stanach Zjednoczonych operator sieci kablowej, świadczący usługi telewizji, telefonii i Internetu.

AT&T Time Warner


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Time Warner posiada trzy główne oddziały:
  • Turner z portfolio kanałów takich, jak TNT, TBS, CNN i Cartoon Network/Adult Swim i prawami do m.in. NBA, NCAA March Madness i MLB;
  • HBO z kanałami pay-tv i usługami na życzenie (HBO Now, HBO Go) - z własnymi produkcjami, w tym „Gra o tron”, „Fihurantka” czy „Dolina krzemowa”;
  • Warner Bros. Entertainment - wytwórnia filmowa (Harry Potter, DC Entertainment, LEGO, „Teoria wielkiego podrywu”, „Głos”, „Gotham”).

AT&T po przejęciu Time Warner ma dostarczać swoim klientom rozszerzony dostęp do treści premium na wszystkich swoich urządzeniach, a także nowe propozycje dla mobilnych usług strumieniowania wideo.

Z siecią mobilną o zasięgu ponad 315 mln ludzi w Stanach Zjednoczonych, połączona firma będzie dążyć do tego, by stać się liderem wśród amerykańskich operatorów mobilnych, konkurującym z firmami dostarczającymi usługi telewizji i Internetu. Wcześniej AT&T kupiła za 50 mld dol. DirecTV, dostawcę telewizji satelitarnej, która ma 25 mln abonentów.

Transakcja przejęcia Time Warner przez AT&T podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych. Strony spodziewają się sfinalizowania transakcji przed końcem 2017 roku. Jeżeli dojdzie do skutku, to zapisze się w historii jako jedna z największych na świecie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...