reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AT&T kupi Time Warner za 85,4 mld dol.

dodano: 2016-10-23 19:23 | aktualizacja: 2016-10-24 14:49
autor: Jerzy Kruczek | źródło: AT&T

AT&T Time Warner Amerykańskie firmy AT&T i Time Warner zawarły ostateczną umowę, na mocy której AT&T nabędzie Time Warner w cenie 107,50 dol. za akcję, czyli za 85,4 mld dol. (po uwzględnieniu zadłużenia Time Warner - 108,7 mld dol.) Połowa z tej kwoty, którą dostaną udziałowcy Time Warner, zostanie wypłacona w gotówce, a połowa - w akcjach AT&T. Umowa została jednogłośnie zatwierdzona przez zarządy obu spółek. Time Warner posiada ogromną bibliotekę treści wideo i jest właścicielem szeregu kanałów telewizyjnych, natomiast AT&T to drugi w Stanach Zjednoczonych operator sieci kablowej, świadczący usługi telewizji, telefonii i Internetu.

AT&T Time Warner


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Time Warner posiada trzy główne oddziały:
  • Turner z portfolio kanałów takich, jak TNT, TBS, CNN i Cartoon Network/Adult Swim i prawami do m.in. NBA, NCAA March Madness i MLB;
  • HBO z kanałami pay-tv i usługami na życzenie (HBO Now, HBO Go) - z własnymi produkcjami, w tym „Gra o tron”, „Fihurantka” czy „Dolina krzemowa”;
  • Warner Bros. Entertainment - wytwórnia filmowa (Harry Potter, DC Entertainment, LEGO, „Teoria wielkiego podrywu”, „Głos”, „Gotham”).

AT&T po przejęciu Time Warner ma dostarczać swoim klientom rozszerzony dostęp do treści premium na wszystkich swoich urządzeniach, a także nowe propozycje dla mobilnych usług strumieniowania wideo.

Z siecią mobilną o zasięgu ponad 315 mln ludzi w Stanach Zjednoczonych, połączona firma będzie dążyć do tego, by stać się liderem wśród amerykańskich operatorów mobilnych, konkurującym z firmami dostarczającymi usługi telewizji i Internetu. Wcześniej AT&T kupiła za 50 mld dol. DirecTV, dostawcę telewizji satelitarnej, która ma 25 mln abonentów.

Transakcja przejęcia Time Warner przez AT&T podlega zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych. Strony spodziewają się sfinalizowania transakcji przed końcem 2017 roku. Jeżeli dojdzie do skutku, to zapisze się w historii jako jedna z największych na świecie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...