reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange TV z zawyżoną liczbą klientów?

dodano: 2016-10-25 19:01
autor: Janusz Sulisz/Anita Kaźmierska | źródło: Orange/satkurier.pl

Orange wyniki Operator Orange Polska zakończył trzeci kwartał 2016 roku z 761 tys. klientów usług telewizyjnych. Z raportu wynika, że w ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 września jego baza pomniejszyła się o 42 tys. abonentów. Co ciekawe, takim samym wynikiem Orange chwaliło się na koniec drugiego kwartału... 2015 roku. Jednak jak wynika z raportu, tak duża różnica w liczbie klientów usług telewizyjnych jest efektem „korekty baz”.

Orange wyniki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, podstawą korekty liczby klientów Orange TV były wyniki audytu wewnętrznego w zakresie dokładności procesów sprawozdawczych. Procesy te zostały podobno zmienione w taki sposób, żeby zapewnić przekazywanie prawidłowych danych w kolejnych okresach. Korekta nie ma wpływu na przychody, zapewnia operator.

Jak się okazało po korekcie baz, liczba klientów usług telewizyjnych Orange Polska była zawyżona o 46 tys. klientów, a zmiana netto w trzecim kwartale wyniosła tak naprawdę 4 tys. klientów.

Liczba klientów pakietów telewizyjnych nc+ w ramach Orange TV pozostała bez zmian - 194 tys. abonentów. Z usługi triple play (telewizja, Internet, telefonia) na koniec września br. korzystało 527 tys. abonentów (rewizja baz wykazała zawyżenie o 34 tys. klientów).

Przychody Orange Polska za trzeci kwartał 2016 roku wyniosły 2,851 mld zł, o 4% mniej niż za analogiczny okres 2015 roku. EBITDA wyniosła 831 mln - o 10,5% mniej, a marża EBITDA - o 2,2 p.p. mniej. Zysk operacyjny Orange Polska wyniósł 137 mln zł (-35,4%), a zysk netto 37 mln zł (-66,4%).

Operator pochwalił się w raporcie finansowym, że na koniec września br. w zasięgu jego sieci światłowodowej było 1,2 mln gospodarstw domowych (z czego 216 tys. objęto zasięgiem w III kw.).
 

Odnosząc się do wyników za trzeci kwartał 2016 roku, Jean-François Fallacher, prezes zarządu Orange Polska, stwierdził:

Trzeci kwartał był obiecujący dla Orange Polska. Osiągnęliśmy dobre wyniki komercyjne, a wyniki finansowe były zgodne z celami całorocznymi. Dzięki skutecznym działaniom komercyjnym i zwiększonej migracji z segmentu usług przedpłaconych, pozyskaliśmy najwięcej klientów abonamentowych od wielu lat. Od wejścia w życie nowych przepisów w lipcu znaczna część aktywnych klientów prepaid zarejestrowała już swoje karty. Efektem ubocznym wprowadzonych zmian był znaczny spadek liczby nowych aktywacji, co wpłynęło na wielkość naszej bazy kart SIM. Ponieważ zdecydowana większość z nich to jednorazowe aktywacje kart o niskim nominale, nie wpłynęło to w znaczący sposób na wyniki w segmencie przedpłaconym.

W trzecim kwartale osiągnęliśmy poprawę na niezwykle konkurencyjnym rynku stacjonarnego dostępu do Internetu. Dzięki znacznej liczbie przyłączeń netto dla usług o dużej szybkości dostępu oraz mniejszej utracie klientów ADSL, łączna liczba klientów spadła bardzo nieznacznie. Znacząco wzrosła liczba klientów, którzy skorzystali z usług w technologii światłowodowej, a w przyszłości spodziewamy się jeszcze lepszych wyników w tym zakresie.

Według niezależnych badań klientów, przeprowadzonych przez speedtest.pl, w sześciu kolejnych miesiącach należąca do Orange sieć mobilnego dostępu do Internetu okazała się najszybsza w Polsce. Bardzo mnie to cieszy, gdyż jest to ważny dowód na to, że nasza strategia rozwijania sieci konwergentnej sprawdza się wobec klientów.

W tradycyjnie najlepszym sprzedażowo czwartym kwartale zamierzamy nadal prowadzić aktywną działalność w obszarze komercyjnym. Będziemy jednak uważnie śledzić wskaźniki rentowności i pilnować kosztów, aby osiągnąć założone cele finansowe.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...