reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Belgijska nowa fala” - nowa jakość seriali w Ale kino+

dodano: 2016-10-25 18:55 | aktualizacja: 2016-10-26 11:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: nc+/satkurier.pl

ale kino+ W listopadzie Ale kino+ odkryje przed widzami współczesne kryminały prosto z Belgii. Cykl rozpocznie w niedzielę, 6 listopada, belgijski kandydat do Oscara 2016, głośny dramat „Ardeny”. W programie również dwa nowe seriale kryminalne. „Wróg publiczny” to historia śledztwa w sprawie seryjnego mordercy dzieci. Premiery odcinków w każdą niedzielę, od 13 listopada, o godz. 20:00. Akcja drugiego serialu, „Intruz” rozgrywa się w małym miasteczku na belgijskiej prowincji, gdzie doszło do brutalnego zabójstwa młodego mężczyzny. Premiery odcinków w każdą środę, od 23 listopada, o godz. 20:10. Wszystkie tytuły po raz pierwszy w polskiej telewizji - tylko w Ale kino+.

Ale Kino Wróg publiczny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ostatniej dekadzie kinematografia z Belgii wyrosła na jedną z najciekawszych w Europie, a liczne nagrody zdobywane przez belgijskich twórców na międzynarodowych festiwalach filmowych tylko to potwierdzają. Dlatego w listopadzie Ale kino+ przygotowało dla swoich widzów kryminalny cykl „Belgijska nowa fala”. Rozpocznie go trzymający w napięciu thriller „Ardeny” (2015). To wpisana w formułę kina gangsterskiego historia dwóch braci, których poza wspólną, przestępczą przeszłością i miłością do pięknej kobiety, różni w zasadzie wszystko. Porywczy Kenneth właśnie wychodzi na wolność po odbyciu wyroku za nieudane włamanie. Nie był jedynym sprawcą, ale konsekwentnie przez lata krył swojego brata Dave’a i ukochaną dziewczynę Sylvię, którzy również byli w to zamieszani. Po kilku latach spędzonych w więzieniu Kenneth nie zna już innego życia, niż przestępcze. Tymczasem Dave i Sylvie próbują wspólnie zacząć wszystko od nowa.

Uwięzieni w przeszłości bohaterowie filmu Robina Pronta bliscy są tym z filmów Jacques’a Audiarda – najczęściej kochają to, co ich niszczy. Obraz zachwyca nie tylko świetnym scenariuszem i surowym klimatem, ale także doborową obsadą. Na ekranie m.in. Jeroen Perceval („Borgman”, „Głowa byka”), znany z nagrodzonego Grand Prix MFF w Cannes 2014 filmu „Cuda” Sam Louwyck i Jan Bijvoet („Borgman”, „W objęciach węża”). „Ardeny” są kandydatem Belgii w wyścigu po statuetkę Oscara 2016 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Premierę filmu poprzedzi film krótkometrażowy w reżyserii Robina Pronta, „W doliczonym czasie” („Injury Time”, 2010), w którym obok Jeroena Percevala wystąpił Matthias Schoenaerts.

Premiera: niedziela, 6 listopada, 20:00
 
W ramach belgijskiego cyklu Ale kino+ pokaże – po raz pierwszy w polskiej telewizji - aż dwa seriale kryminalne. Pierwszy z nich, „Wróg publiczny” (2016), opowiada o psychopatycznym seryjnym mordercy dzieci, który po 20 latach wychodzi z więzienia na wolność. 

Znienawidzony przez wszystkich, znajduje schronienie w klasztorze na belgijskiej prowincji, w Vielsart. Cały czas znajduje się również pod obserwacją policji. Czuwa nad nim młoda inspektor Chloé Muller. Mimo zastosowanych środków ostrożności, niedługo po jego uwolnieniu, w okolicy ginie mała dziewczynka…

Premiera: niedziela, 13 listopada, 20:00
Przed premierą kolejnych odcinków serialu – emisja belgijskich filmów krótkometrażowych (13.11 „Milionerzy”, 20.11 „Niedźwiedź”, 27.11 „Ściana”).

Kolejnym punktem na serialowej mapie Belgii będzie wciągająca i mroczna seria „Intruz” (2015). Rozgrywające się w małej, dusznej miejscowości w Ardenach śledztwo, dotyczy brutalnie zamordowanego 19-letniego piłkarza. Prowadzi je inspektor Yoann Peeters, który po przejściu osobistej tragedii niedawno zamieszkał w okolicy. Partneruje mu Sebastian Drummer, niedoświadczony policjant, nadrabiający idealistyczną postawą. Wkrótce odkrywają, że za morderstwem stoi nie tylko osoba, która zadała śmiertelny cios, ale także dający przyzwolenie na tę zbrodnię sąsiedzi. Co się tak naprawdę wydarzyło? 

Premiera: środa, 23 listopada, 20:10


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

519 zł Więcej...