reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jacek Kurski: TVP ma za dużo kanałów

dodano: 2016-10-27 11:38 | aktualizacja: 2016-10-27 14:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wirtualnemedia.pl

Jacek Kurski TVP Prezes TVP, Jacek Kurski, powiedział w wywiadzie dla wirtualnemedia.pl, że chce zaproponować zarządowi konsolidację niektórych kanałów. Jego zdaniem, „jest ich po prostu za dużo”. Jednocześnie poinformował, że Telewizja Polska wycofała się z pomysłu uruchomienia drugiego kanału sportowego. Zgodnie z tą koncepcją, jeden z nich miałby być dostępny w DVB-T, a w drugi u operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych. Tak się nie stanie.

Rio 2016 TVP Jacek Kurski


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie będzie nowych kanałów tematycznych TVP?

Jak powiedział Jacek Kurski, TVP odchodzi od dogmatu, że zwielokrotnienie kanałów tematycznych zwiększa siłę rażenia telewizji publicznej. Jego zdaniem, uruchomienie każdego kolejnego kanału tematycznego odbywa się kosztem anteny głównej. Co więcej, Kurski chce zaproponować zarządowi TVP (zarząd jest dwuosobowy: prezes Jacek Kurski + wiceprezes Maciej Stanecki) konsolidację niektórych kanałów. Uważa, że „jest ich po prostu za dużo”. Na razie nie wiadomo, jakie kanały miał na myśli. Obecnie Telewizja Polska ma w ofercie takie kanały tematyczne, jak TVP Info, TVP Seriale, TVP ABC, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP Sport i TVP Kultura.

TVP nie uruchomi drugiego kanału sportowego

Jacek Kurski powiedział, że TVP nie będzie się rozdrabniać na dwa kanały sportowe. Przypomnijmy, że dla drugiego kanału rozważne były nazwy TVP Sport Max lub TVP Sport Premium. Jednak aby TVP Sport mógł pojawić się w DVB-T, niezbędna jest renegocjacja umów z operatorami kablowymi. Prezes TVP powiedział w wywiadzie, że jest zwolennikiem umieszczenia TVP Sport HD w MUX 3, czego skutkiem byłoby przesunięcie TVP Kultura i TVP Historia do MUX 8. Byłoby to możliwe, jeśli z początkiem 2017 roku obowiązywać zaczęłaby nowelizacja ustawy abonamentowej.
 

- Jeśli nowelizacja zapewni finansowanie na takim poziomie, na który liczymy, to będzie opłacało się odejść od umów reemisyjnych z kablówkami i wejść z dużą ofertą na otwarty kanał na multipleksie - powiedział Jacek Kurski na temat ewentualnego wprowadzenia TVP Sport do DVB-T (za wirtualnemedia.pl).

Jakie kanały TVP trafią do MUX 8?

2 grudnia 2016 roku oferta kanałów komercyjnych w MUX 8, obejmująca Zoom TV, Nowa TV, WP1 i Metro, będzie kompletna. Nadal nie wiadomo jednak, jakie kanały do ósmego multipleksu wprowadzi TVP. Choć, jak powiedział prezes TVP, nadawca wkrótce się do tego odniesie.
 

- Do tej pory TVP nie musiała się do tego odnosić, bo multipleks ósmy nie był uruchomiony. Pozostali nadawcy czekali na nasze propozycje. Teraz ruszają bez nas. Wkrótce się do tego odniesiemy - powiedział Jacek Kurski (za wirtualnemedia.pl).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Mini Fly More Combo

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

2 240 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Karta ELITE HD 9+ STARS (Viaccess) - 1 rok

Karta Viaccess z abonamentem na 9 kanałów erotycznych: Redlight HD,...

550 zł Więcej...
reklama