reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 tunerów Linux do 800 zł. Jaki wybrać?

dodano: 2016-10-28 10:35 | aktualizacja: 2016-10-28 17:28
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 5-6/2016

10 tunerów Linux do 800 zł W zasadzie przeszłością są czasy, gdy zaawansowane odbiorniki cyfrowe oparte o system Linux były dostępne w astronomicznych cenach niejednokrotnie przekraczających miesięczne pensje. Wprawdzie nadal są urządzenia o niezwykle bogatym wyposażeniu, których ceny zwalają z nóg, ale producenci dostrzegli także niszę na rynku – osoby, które nie potrzebują dziesiątek złącz, których i tak nigdy nie użyją, lub kolorowego wyświetlacza. Potrzebują sprzęt z podstawowym wyposażeniem, tani i solidny, ale nadal posiadający zalety urządzenia na otwartym oprogramowaniu, dostęp do ogromu dodatków, itp.

10 tunerów Linux do 800 zł


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Gigablue HD Ultra UE

Nasze zestawienie zamyka odbiornik oferowany w wersji podstawowej za równowartość ok. 800 zł, co przyjęliśmy sobie za granicę cenową. Jest to GigaBlue HD Ultra UE. Nie jest on aż tak mocny jak opisywany obok Vu+ Solo SE V2, gdyż zbudowano go w oparciu o procesor Broadcom BCM7362 i wyposażono w 512 MB pamięci RAM i 256 MB pamięci Flash, ale ma dwie inne zalety, które wyróżniają go na tle konkurencji.
Najważniejszą cechą tego odbiornika jest możliwość instalacji dysku twardego wewnątrz obudowy odbiornika i stworzenie w ten sposób pełnoprawnego modelu PVR, w którym nie musimy trzymać dysku na zewnątrz.

Drugi wyróżnik to coś bardziej z kategorii „wodotrysków” – urządzenie posiada wyświetlacz OLED o przekątnej 2’’. Może wyświetlać dowolne elementy graficzne, logotypy, zegar w formie analogowej (ze wskazówkami), a nawet… inny kanał TV niż oglądany na ekranie, jeśli dostępne są dodatkowe głowice. Wystarczający byłby już VFD, producent poszedł tu krok dalej, może komuś się to jednak przyda. Oprócz tego ważną cechą urządzenia jest możliwość instalacji dodatkowej głowicy. Fabrycznie wbudowana jest jedna niewymienna głowica satelitarna DVB-S/S2 (jak w Miraclebox Premium Mini+), a drugą można dowolnie dodać, do wyboru jest albo drugi tuner satelitarny, albo naziemno-kablowy DVB-T/T2/C. Obydwa są dostępne do kupienia w tej samej cenie ok. 150 zł. Osoby korzystające z ofert płatnych mają dostępne 2 czytniki kart oraz jedno gniazdo na moduły CAM, które podobnie jak Vu+ Solo SE V2 według zapewnień producenta wspiera moduły CI+, także te bez trybu „legacy”. Jest to drugi odbiornik po Miraclebox Premium Mini+, który posiada wyjścia component YPbPr. Poza tym są tu także klasyczne analogowe Cinch dla wideo i audio (L+P) oraz optyczne wyjście cyfrowego dźwięku S/PDIF i oczywiście HDMI. Odbiornik posiada 2 porty USB (po jednym z przodu i z tyłu), porty RS-232 (klasyczny) i Ethernet. Z uwagi na możliwość instalacji dodatkowych głowic oraz dysku do zestawu dodawany jest mocniejszy zasilacz zewnętrzny niż w większości prezentowanych odbiorników (12 V, 3 A). Poza tym w zestawie jest przewód pozwalający na podłączenie HDD wewnątrz obudowy i śrubki do umocowania HDD oraz standardowe elementy – pilot z bateriami i instrukcja.
 
Gigablue HD Ultra UE


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...