reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 tunerów Linux do 800 zł. Jaki wybrać?

dodano: 2016-10-28 10:35 | aktualizacja: 2016-10-28 17:28
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 5-6/2016

10 tunerów Linux do 800 zł W zasadzie przeszłością są czasy, gdy zaawansowane odbiorniki cyfrowe oparte o system Linux były dostępne w astronomicznych cenach niejednokrotnie przekraczających miesięczne pensje. Wprawdzie nadal są urządzenia o niezwykle bogatym wyposażeniu, których ceny zwalają z nóg, ale producenci dostrzegli także niszę na rynku – osoby, które nie potrzebują dziesiątek złącz, których i tak nigdy nie użyją, lub kolorowego wyświetlacza. Potrzebują sprzęt z podstawowym wyposażeniem, tani i solidny, ale nadal posiadający zalety urządzenia na otwartym oprogramowaniu, dostęp do ogromu dodatków, itp.

10 tunerów Linux do 800 zł


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Opticum AX ODIN Plus

Szczecińska firma AX Technology, znana z produktów pod marką Red Opticum, także wypuściła serię odbiorników z oprogramowaniem opartym o system Linux. Model AX ODIN Plus jest już kolejnym z serii, zastąpił wersję bez „Plusa” i właśnie wchodzi do sprzedaży.

Jest on oparty o ten sam procesor, co Miraclebox Premium Micro, jest o ok. 10 zł droższy od niego, ale ma sporą przewagę w postaci obecności gniazda na moduły CAM oraz ma także czteropozycyjny wyświetlacz LED. Jak na 10 zł różnicy w cenie to całkiem niezłe dodatki.
Użytkownik ma dostęp do dwóch portów USB – jednego z boku i jednego z tyłu, brak portu RS-232.

Na potrzeby dostępu do ofert płatnej telewizji dostępny jest jeden czytnik kart (Octagon SF8 HD ma dwa, ale jest na starszej platformie sprzętowej i ma mniej pamięci Flash niż Opticum AX ODIN Plus) i wspomniane gniazdo CAM. Nietypowo wyjście cyfrowego dźwięku jest w tym modelu koaksjalne. Reszta odbiorników ma je optyczne poza Vu+ Zero, który nie posiada go wcale. Analogowe wyjścia audio i wideo są na klasycznych złączach RCA (Cinch).

Głowica jest pojedyncza, satelitarna DVB-S/S2, niewymienna i nie posiada przelotki do kolejnego odbiornika. W zestawie z odbiornikiem, poza standardowym wyposażeniem (pilot, baterie, zasilacz, instrukcja), znajdziemy przewód HDMI.

Jako ciekawostkę warto odnotować, że odbiornik jest oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy – białej i czarnej, więc można sobie dopasować sprzęt do innych posiadanych urządzeń. Jeszcze tylko jeden inny model z zestawienia posiada dwa kolory obudowy do wyboru – jest to Vu+ Zero.

Istnieje wersja AX ODIN 2 Hybrid tego odbiornika, wyposażona w głowicę naziemno-kablową DVB-T/T2/C, bez gniazda CAM, za ok. 500 zł.
 
Opticum AX ODIN Plus


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...