reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 tunerów Linux do 800 zł. Jaki wybrać?

dodano: 2016-10-28 10:35 | aktualizacja: 2016-10-28 17:28
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 5-6/2016

10 tunerów Linux do 800 zł W zasadzie przeszłością są czasy, gdy zaawansowane odbiorniki cyfrowe oparte o system Linux były dostępne w astronomicznych cenach niejednokrotnie przekraczających miesięczne pensje. Wprawdzie nadal są urządzenia o niezwykle bogatym wyposażeniu, których ceny zwalają z nóg, ale producenci dostrzegli także niszę na rynku – osoby, które nie potrzebują dziesiątek złącz, których i tak nigdy nie użyją, lub kolorowego wyświetlacza. Potrzebują sprzęt z podstawowym wyposażeniem, tani i solidny, ale nadal posiadający zalety urządzenia na otwartym oprogramowaniu, dostęp do ogromu dodatków, itp.

10 tunerów Linux do 800 zł


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Red Eagle SingleBox LCD

Kolejną marką, którą ma w swojej ofercie AX Technology, jest Red Eagle. Najtańszy z tej serii jest odbiornik SingleBox LCD. Już sama nazwa wskazuje, że wyróżnikiem jest tu kolorowy wyświetlacz LCD. Kolejnym sprzętem mającym kolorowy wyświetlacz, ale OLED, jest GigaBlue HD Ultra UE, który jest jednak aż ok. 250 zł droższy.

Innym ważnym aspektem technicznym jest obecność 512 MB pamięci Flash – to drugie takie urządzenie po Edisionie OS Mini, ale w porównaniu z Edisionem mamy tu także gniazdo na moduły CAM.

Poza tym odbiornik jest oparty podobnie jak większość urządzeń w zestawieniu na procesorze Broadcom 7362, ma 512 MB pamięci RAM. Ma jeden czytnik kart (przód) i gniazdo CAM (tył).

Ze złącz dostępne są: Cinch Video+Audio L/P, HDMI, port Ethernet, 2x USB (tył i bok) oraz optyczne wyjście cyfrowego dźwięku S/PDIF.
Głowica jest satelitarna DVB-S/S2, pojedyncza, niewymienna i bez przelotki, ale istnieje wersja TwinBox tego odbiornika, która ma dodatkowo wyjścia component (YPbPr) i właśnie możliwość instalacji dodatkowej głowicy – satelitarnej lub naziemno-kablowej DVB-T/T2/C. Ta wersja jest dostępna za ok. 600 zł.
 
Red Eagle SingleBox LCD


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...