reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

9 listopada o 6:00 wystartował kanał Nowa TV [wideo]

dodano: 2016-11-08 20:18 | aktualizacja: 2016-11-09 15:48
autor: Jacek Grzeszczak/Łukasz Knapik | źródło: Grupa ZPR Media

Nowa TV black Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 9 listopada br. o godzinie 6:00 nadawanie rozpoczął nowy kanał Grupy ZPR Media - Nowa TV. Stacja dostępna jest w SD i/lub HD (wersje SD i HD mają identyczne ramówki). Telewizja Nowa TV jest stacją o charakterze uniwersalnym. Znajdują się w niej propozycje adresowane do szerokiego kręgu odbiorców. Jej oferta programowa powstała w oparciu o cztery filary. Są nimi: informacje,  kabarety, filmy i seriale.

Nowa TV ze zrzutu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa TV bardzo mocno stawia na rzetelne informacje i publicystykę. Zespół ponad stu redaktorów pracujących w całej Polsce, pod kierownictwem Tomasza Syguta, redaktora naczelnego działu publicystyki i informacji, codziennie przygotowuje wydanie programu „24 godziny online.pl”, które widzowie zobaczą na antenie o 18:30. Prowadzą go znane i cenione osobowości telewizyjne: Beata Tadla, Jarosław Kulczycki, Joanna Dunikowska oraz Marek Czyż. Po zakończeniu „24 godzin” widzowie będą mogli zobaczyć publicystyczną audycję „Tu i teraz” która jest rozwinięciem jednego z tematów przedstawionych w materiałach „24 godzin”.

W każdy piątkowy wieczór, w programie „Ale o co chodziSławomir Jastrzębowski z zaproszonymi do studia politykami rozmawia na tematy, które aktualnie interesują opinię publiczną. Natomiast w każdą sobotę, Marek Czyż wraz ze swoimi gośćmi postara się znaleźć odpowiedzi na ważne, ale często bardzo proste pytania („Proste pytanie" w soboty, po wydaniu „24 godzin”). W niedziele na „Teraz ja" zaprasza widzów Tomasz Sekielski. Jego autorski projekt łączy dziennikarskie gatunki: klasyczny wywiad z programem typu „one man show” oraz reporterskimi relacjami z całego kraju.

Telewizja Nowa TV zadba także o dobry humor swoich widzów. Specjalnie dla nich powstało show „Nowa Rewia Kabaretowa”, w którym występują największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. Swoje sprawdzone, najzabawniejsze skecze oraz nowe, premierowe propozycje przedstawią, m.in. Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Łowcy.B oraz soliści: Jerzy Kryszak, Andrzej Grabowski, Tomasz Jachimek i Katarzyna Pakosińska.Nowa TV to także interesująca oferta różnorodnych filmów fabularnych. Wśród nich: obrazy uznanych reżyserów („American Beauty”, „Ostatni cesarz”), znane produkcje, do których widzowie chętnie wracają („Opowieść Wigilijna”, „Wściekłe psy”), świetne filmy w gwiazdorskiej obsadzie („W chmurach”, „Miss Potter”, „Dobry agent”). Nie zabraknie także zabawnych komedii („Rodzina Addamsów”, „Idealny mąż”), wzruszających filmów obyczajowych („Family Man”, „Rozważna i romantyczna”, „Moi chłopcy”) oraz sensacyjnych produkcji („Krwawa gra”, „Poza prawem”, „Gliniarz”). Nowa TV to także kino rodzinne, przy którym fantastyczne chwile spędzą nie tylko najmłodsi widzowie.

Na widzów NOWEJ TV czeka wiele serialowych niespodzianek, m.in. nieemitowany dotąd w ogólnodostępnej polskiej telewizji, szpiegowski „No Limit” (serial wyprodukowany przez Luca Bessona), francuska, kryminalna nowość pt. „Detektyw Cain” oraz pełen niezwykłych zwrotów akcji, sensacyjny „Transporter”. Sporą sensację budzi powrót na polską antenę hitu „Moda na sukces”, którego emisję zaplanowano od poniedziałku do piątku o godz.19:30.

Nie zabraknie także polskich produkcji, a wśród nich, m.in. „Redakcja. Dział Śledczy”, ukazujący pracę dziennikarzy śledczych gazety codziennej, którzy rozpracowują trudne sprawy oszustw, kradzieży, szantażów i innych przestępstw kryminalnych. Już w grudniu Nowa TV zaproponuje widzom kolejne tytuły, w tym m.in. absolutną nowość, której akcja rozgrywa się w XIX wieku w Ameryce, kostiumowy serial wyprodukowany przez Ridleya ScottaMercy Street” oraz zrealizowany z rozmachem oraz wielokrotnie nagradzany telewizyjny hit „Dynastia Tudorów”.

Nowa TV to telewizja podążająca za oczekiwaniami swoich widzów. Telewizja dla tych, którzy poszukują dobrej rozrywki oraz rzetelnych informacji. Blisko swoich widzów i interesujących ich spraw. To nowa telewizja w rodzinie.

Kanał Nowa TV (w wersji SD) od momentu startu znajdzie się w ramach bezpłatnego naziemnego multipleksu telewizji cyfrowej MUX 8, w licznych sieciach kablowych (w SD lub w HD, m.in.: UPC Polska - więcej tutaj, Toya, Promax - więcej tutaj, Asta-Net - więcej tutaj, Telewizja Światłowodowa - więcej tutaj, a od 15.11 pojawi się także w Netii) oraz w przekazie satelitarnym (w wersji SD, początkowo FTA, od 28 listopada szyfrowany, ale bezpłatny dla klientów dowolnej oferty płatnej TV, w dekoderach nc+ już umieszczono stację na kanale 146).

Parametry techniczne emisji satelitarnej:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: NOWA TV
PID V: 526 (MPEG-4/SD)
PID A: 790 (pol)
PID PCR: 526
SID: 4325
PID PMT: 274
PID HbbTV: 7025
Provider: TVN
Kodowanie: brak

Nowa TV nie jest jedynym projektem Grupy ZPR Media, który ruszył w ostatnim czasie, bowiem 28 września br., w wyniku decyzji nadawcy, kanał Eska TV (SD/HD) zmienił się w 8TV (SD/HD). Jednocześnie tego samego dnia wystartowała nowa Eska TV (SD/HD). Wersje SD i HD tych stacji mają identyczne ramówki (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...