reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC: Nowa TV HD i TTV HD już w ofercie

dodano: 2016-11-09 03:40 | aktualizacja: 2016-11-09 09:17
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl/inf. własna

UPC TTV HD Nowa TV Logosy Abonenci sieci kablowej UPC Polska mają ponownie powody do zadowolenia. Do oferty dodano kolejne dwa kanały w wysokiej rozdzielczości. Od momentu startu 9 listopada dostępny jest kanał Nowa TV HD, a przy okazji dołączono także TTV HD. Obydwie stacje zasiliły ofertę płatną operatora, natomiast TTV w wersji SD pozostał w przekazie nieszyfrownaym w ramach pakietu Start.

UPC Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W dekoderach Kaon i Horizon kanał Nowa TV HD umieszczono na pozycji 113, a TTV HD na 107 (zastąpiono wersję SD). W dekoderach Mediabox i przy korzystaniu z UPC MediaModułu CI+ Nowa TV HD jest na pozycji 153, a TTV HD na 336 (zastąpiono wersję SD, którą przesunięto na kanał 919).

Zarówno TTV HD jak i Nowa TV HD są nadawane w bardzo dobrej jakości technicznej - przepływność wideo dla obydwu stacji to 12,45 Mbit/s (rozdzielczość 1920x1080). Nowa TV HD ma dwie ścieżki audio MPEG stereo po 256 kbit/s, natomiast TTV HD jedną MPEG stereo 192 kbit/s, a drugą AC3 2.0 384 kbit/s. Ale oczywiście wiele zależy od metody dosyłu. TTV HD może być potencjalnie pobierany z satelity, Nowa TV HD już nie, bo na satelicie wersji HD nie ma.
 
Przekaz testowy kanału Nowa TV HD w ofercie UPC Polska na kilka godzin przed startem regularnej emisji
Przekaz testowy kanału Nowa TV HD w ofercie UPC Polska
na kilka godzin przed startem regularnej emisji

Na razie nie wiadomo do jakich pakietów trafią kanały. Jedynie w przypadku TTV HD można podejrzewać sądząc po podmianie na liście, że dostępność stacji nie ulegnie zmianie i zostanie w pakietach od Start HD w górę. Zapewne wyjaśni się to w ciągu najbliższych godzin.
 
Przekaz kanału TTV HD w UPC Polska
Przekaz kanału TTV HD w UPC Polska

Zmiana na wersję HD kanału TTV była spodziewana, gdyż od momentu wyłączenia wersji SD w przekazie satelitarnym - w ofercie emitowano kanał w SD, ale z logotypem "HD". Sytuacja pozostaje bez zmian w pakiecie Start, gdzie wersja SD nadal zostaje z logotypem HD (podobnie w przypadku Polsatu 2).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...