reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat nie ma w planach kanału UHD

dodano: 2016-11-09 12:35 | aktualizacja: 2016-11-09 13:59
autor: Janusz Sulisz/Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

4K UHD Ultra HD Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat, zapytany podczas konferencji prasowej w dniu 9 listopada br., czy platforma szykuje kanał UHD, powiedział, że nie. Co więcej, dodał, że nie zmieni się to w najbliższym czasie. Cyfrowy Polsat ogłosił swoje wyniki finansowe i operacyjne za trzeci kwartał 2016 roku. Za jedno ze swoich największych osiągnięć w tym czasie podał wzrost liczby usług kontraktowych do ponad 13 mln.

Cyfrowy Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stanowisko Cyfrowego Polsatu dotyczące uruchomienia kanału 4K jest zatem na chwilą obecną niezmienne w porównaniu z tym sprzed kilku miesięcy. Przypomnijmy, że w wydaniu magazynu SAT Kurier 3-4/2016 znalazł się komentarz Dariusza Działkowskiego, członka zarządu ds. technicznych spółki Cyfrowy Polsat, w którym zaznaczono, że operator „z dużym zainteresowaniem obserwuje rozwój technologii UHD, ale na tym etapie bardzo trudno jest ocenić, kiedy to rozwiązanie będzie powszechne, a jego masowe wprowadzenie ekonomicznie uzasadnione”.

Dodatkowo podczas konferencji poinformowano, że kanał Super Polsat wystartuje w grudniu bieżącego roku lub styczniu 2017 roku. Zastąpi on stację Polsat Sport News. Polsat Docu wystartuje nieco później, a Polsat X na razie nie ruszy. „X” w nazwie pochodzi o słowa „extreme” - nie będzie to kanał erotyczny, a o charakterze uniwersalnym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...