reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa nagrodzona

dodano: 2016-11-15 19:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Inea/satkurier.pl

Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa W poniedziałek, 14 listopada br. podczas konferencji „B-Day: Going Giga” w Brukseli, Komisja Europejska (KE) przyznała nagrodę European Broadband Award 2016 w kategorii „innowacyjny model finansowania, biznesu i inwestycji” projektowi „Budowy Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej” (WSS). Do konkursu zgłoszono ponad 60 europejskich projektów. Do udziałowców WSS należą Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Inea S.A. oraz Asta-Net (Grupa Asta) (więcej tutaj).

Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, Wielkopolska jest liderem wśród regionów w zakresie usług szerokopasmowych. Jest to zasługą projektu pod nazwą „Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej”. Podczas konferencji „B-Day: Going Giga” w Brukseli otrzymał on European Broadband Award 2016.
 
European Broadband Award to nagrody przyznawane przez Komisję Europejską za sukces w tworzeniu infrastruktury przy projektach rozwijających szerokopasmowy Internet. W gronie zwycięzców znalazł się projekt „Budowy Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej”.

Projekt WSS wygrał w kategorii „innowacyjne modele finansowania, biznesu i inwestycji” ze względu na wyjątkowy model finansowania, dzięki któremu spółce udało się pozyskać inwestorów, którzy wnieśli kapitał w celu zabezpieczenia wkładu własnego spółki (15 proc.) na realizację projektu poprzez objęcie akcji nowej emisji. Do udziałowców należą Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Inea S.A.

- Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej nie należała do łatwych projektów. Ogrom przedsięwzięcia pokazuje liczba wybudowanych kilometrów sieci światłowodowej. Jest to prawie 4600 kilometrów. To ponad półtora tysiąca kilometrów więcej, niż łączna długość lądowych granic Polski!

- mówi Monika Klimecka, prezes Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej.


Niemałe wyzwanie stanowiło też zaprojektowanie sieci, w taki sposób, aby przechodziła przez wszystkie 226 gmin w województwie wielkopolskim, uwzględniając tereny, na których wcześniej nie było nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. WSS objęła zasięgiem 98 proc. gospodarstw domowych tak, by znajdowały się w maksymalnym promieniu 4 kilometrów od najbliższego węzła dystrybucyjnego.

- Realizacja WSS była dla nas ogromnym wyzwaniem, dlatego jesteśmy dumni z tego, że spośród ponad 60 europejskich projektów, które zgłoszono do konkursu, to właśnie nasz znalazł się w gronie zwycięzców

- dodaje Monika Klimecka.


- Projekt Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej zakończył się sukcesem. Jest on zarazem najtaniej wybudowaną jak i najdłuższą regionalną siecią szerokopasmową w Polsce. Dzięki temu przedsięwzięciu 80 procent gospodarstw domowych w Wielkopolsce znajduje się w bezpośrednim zasięgu sieci WSS - czytamy w komunikacie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...