reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ARTE po polsku

dodano: 2016-11-22 22:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: ARTE

ARTE_po_polsku_360px.jpg ARTE - francusko-niemiecki kanał kulturalny, postawił sobie za cel dotarcie do nowej publiczności spoza Francji i Niemiec. W ramach tej strategii, ARTE od roku udostępnia internautom wersję angielską na stronie www.arte.tv/en i hiszpańską na stronie www.arte.tv/es, a począwszy od 22 listopada również selekcję swoich programów z napisami po polsku pod adresem http://www.arte.tv/pl. Oferta dostępna jest również na aplikacjach na smartfony, tablety oraz na aplikacji Smart TV.

ARTE
ARTE_po_polsku_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co tydzień internauci będą mieli do dyspozycji około 15 godzin nowych programów.
Na tę różnorodną ofertę składać się będą liczne programy dokumentalne, reportaże śledcze i społeczne, magazyny naukowe i kulturalne. Internauci będą mogli również regularnie oglądać flagowe magazyny stacji, takie jak Tracks – magazyn infor­macyjny na tropie najnowszych trendów kulturalnych i praktyk artystycznych; ARTE Reportage - poświęcony aktualnym wydarzeniom międzynarodowym w Europie i na świecie; oraz europejski magazyn kulturalny Metropolis. Różnorodne występy sceniczne również znajdują tu swoje miejsce, dzięki selekcji ARTE Concert.

Ta bezpłatna oferta dostępna w pięciu językach - po francusku, po niemiecku, po angielsku, po hiszpańsku i po polsku – pozwala aż 60% Europejczyków oglądać programy ARTE w swoim języku ojczystym. Ponad połowa programów dostępna jest również dla użytkowników na całym świecie.

Stworzenie napisów po angielsku, hiszpańsku i po polsku stało się możliwe dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach pilotażowego projektu mającego na celu wzmocnienie europejskiej integracji kulturalnej i zbadanie wpływu napisów na poziom oglądalności programów audiowizualnych.

Dzięki tej inicjatywie kanał ARTE staje się dostępny dla coraz szerszej rzeszy odbiorców i nakreśla nowe perspektywy rozkwitu kultury europejskiej za pośrednictwem programów wysokiej jakości.

Ze swej strony liczymy, że polska wersja ARTE z VOD naturalnie przejdzie do wersji francusko- niemiecko-polskiej na satelicie, najlpeij w jakości UHD z polskimi produkcjami w takiej jakości - poniekąd polska kultura na to zasługuje.

Bezpłatna oferta VOD: ARTE po polsku

Wybrane programy:

Noire Amérique
Tytuł polski: Czarna Ameryka
Dostępność: do 15.10.2016

Opis:
W programie „Czarna Ameryka” pisarz Alain Mabanckou przedstawia w 8 odcinkach obecną sytuację Afroamerykanów – zirytowanych i zbuntowanych przeciwko społecznej niesprawiedliwości która dotyka ich od lat.
Copyrights photo: Bachibouzouk

L’urgence de ralentir
Tytuł polski: Spieszmy się powoli
Dostępność: do 30.12.2016

Opis:
W różnych zakątkach świata, ludzie odmawiają podporządkowania się dyktatowi pośpiechu i natychmiastowości, starając się odnaleźć sens czasu. W Europe, Stanach, Ameryce Łacińskiej, Indiach, Philippe Borrel odkrywa ludzi, proponujących alternatywne podejście do życia.

Copyrights photo: © Ferme du Bec Hellouin/ARTE F

Les grands duels de l’Art
Tytuł polski: Wielkie pojedynki sztuki
Dostępność: trzy odcinki dostępne kolejno do 04.12.2016, do 11.12.2016 i do 18.12.2016

Opis:
Seria ta przedstawia trzy słynne rywalizacje artystyczne, które wpłynęły ma historię światowego malarstwa: pomiędzy Leonardo da Vincim i Michałem Aniołem, Vincentem van Goghiem i Paulem Gauguin, oraz Maxem Liebermannem i Emilem Noldem.

Copyrights photo : © Wende Varga/ZDF

Das Geheimnis der Clowns (AT)
Tytuł polski: Sekret klaunów
Przewidywana dostępność: od 26.12.2016 do 27.03.2017

Opis:
Często przedstawiani jako błazny z dziecięcych imprez urodzinowych, skaczący naokoło z czerwonym nosem z gąbki, klauni to tak naprawdę profesja dużo poważniejsza. Dokument ukazuje fascynującą pracę klaunów, którzy potrafią w kilka sekund wywrócić świat swoich widzów do góry nogami – i to bez konieczności wypowiedzenia chociażby jednego słowa.

Copyrights photo: © Sylke Meyer / ZDF

EU: Chronik eines angekündigten Desasters
Tytuł polski: UE: Kronika zapowiedzianej katastrofy
Przewidywana dostępność: od 30.01.2017 do 02.03.2017

Opis:
Brexit rozpoczął polityczne trzęsienie ziemi w Europie - czy jesteśmy świadkami początku końca Unii Europejskiej? Dokument bierze pod lupę geopolityczne strategie i sojusze, które ukształtowały współczesne społeczeństwo. Jakie „śmiertelne grzechy” popełniła Unia Europejska?

Copyrights photo: ©EuropeanUnion

Die Spezialkommission Geheime Mordermittlung in der DDR
Tytuł polski: Komisje specjalne i tajne śledztwa w NRD
Przewidywana dostępność: od 01.03.2017 do 01.04.2014

Opis:
Ten dokument ujawnia tajemnicę państwową: odtwarza manipulacje kapitałowe przeprowadzane w byłej NRD przez tak zwane „specjalne komisje”, których istnienie było znane tylko nielicznym. Podaje również przykłady jak niektóre sprawy były rozwiązywane – często za pomocą zachodnich metod – a jak wyciszane.

Cuisine Royale  Auf Schloss Tokaj
Tytuł polski: Kuchnia królewska w tokajskich winnicach
Przewidywana dostępność: od 01.04.2017 do 01.07.2017

Opis:
Wytworna kolacja w dobrym towarzystwie była integralną częścią europejskich, arystokratycznych dworów. W tej serii dokumentalnej rozglądamy się po zamkowych kuchniach i jemy przy szlacheckich stołach, gdzie poza wielkimi biesiadami z wyrafinowanymi potrawami jedzono również i proste lokalne dania, zapijane regionalnym winem.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...