reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Winnicki przejmuje TVR. W planach kolejne kanały

dodano: 2016-12-01 14:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Michał Winnicki Entertainment/satkurier.pl

Michał Winnicki Entertainment 30 listopada 2016 roku podpisana została umowa przejęcia większościowego pakietu udziałów w spółce Nova Media przez Michała Winnickiego, właściciela szczecińskiej firmy Michał Winnicki Entertainment. Nova Media to spółka, która wygrała przetarg na nabycie przedsiębiorstwa TVR od syndyka masy upadłościowej. TVR jest stacją telewizyjną obecną w ofercie sieci kablowych, takich jak m.in. UPC Polska, Vectra, Toya i innych.

TVR


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż o zainteresowaniu firmy Michał Winnicki Entertainment kanałem TVR przedstawiciel nadawcy Power TV informował na początku października br. na forum.satkurier.pl (więcej tutaj).

Michał Winnicki Entertainment jest nadawcą telewizyjnych kanałów tematycznych: Power TV (SD/HD), Adventure (SD/HD), Nuta.tv (SD/HD) i Top Kids (SD/HD). Nadawca planuje też wprowadzić kanały Adventure i Top Kids na inne rynki poza Polską (więcej tutaj). Świadczy też usługi outsourcingowe dla zewnętrznych kanałów partnerskich, w tym m.in. dla kanału TO!TV, którego nadawcą jest spółka Telestar S.A. (należąca do Hyperion S.A. z grupy MNI) (więcej tutaj).
 
Nowym sloganem stacji będzie „TVR - Twoja rozrywka”, foto: Michał Winnicki Entertainment
Nowym sloganem stacji będzie „TVR - Twoja rozrywka”, foto: Michał Winnicki Entertainment

Firma Michał Winnicki Entertainment udzieliła też pożyczki spółce Nova Media na spłatę wszystkich zobowiązań. Jednocześnie Michał Winnicki został powołany na prezesa zarządu spółki Nova Media i tworzy jednoosobowy zarząd. Podpisana została również umowa o współpracy outsourcingowej pomiędzy Nova Media i Michał Winnicki Entertainment.
 

- Negocjacje w sprawie przejęcia TVR trwały praktycznie od początku tego roku i zakończyły się sukcesem. Naszym celem jest stworzenie wiodącej grupy medialnej, nadającej wiele różnorodnych kanałów tematycznych. Nasze kanały z roku na rok rosną, a dzięki przejęciom możemy jeszcze szybciej się rozwijać i korzystać z efektu synergii. W temacie M&A nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Konsolidacja tematycznych kanałów telewizyjnych w ramach Grupy MWE to cel także na 2017 rok. Finalizujemy obecnie negocjacje w sprawie przejęcia kolejnych 3-4 stacji telewizyjnych, które mają szeroką dystrybucję i pod naszym parasolem będą mogły się jeszcze szybciej rozwijać

- powiedział Michał Winnicki.

W czwartek, 15 grudnia br. ruszy nowa ramówka telewizji TVR. Nowym sloganem stacji będzie „TVR - Twoja rozrywka”. W ofercie, oprócz programów poświęconych spędzaniu czasu na łonie natury, znajdą się także seriale animowane dla najmłodszych widzów, programy dokumentalne dla ciekawych świata mężczyzn oraz filmy i seriale dla kobiet. - TVR nie odcina się od swoich korzeni, ale znacznie rozszerzy swoją grupę docelową także o widzów mieszkających w większych miastach, co powinno pozytywnie wpłynąć na wzrost wyników oglądalności - czytamy w komunikacie.

Stacja TVR rozpoczęła emisję w 2010 roku na podstawie zmienionej koncesji kanału TVC, przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na początku 2008 roku. Dodajmy, iż stacja TVC nigdy nie rozpoczęła nadawania. Od 2013 roku kanał TVR dostępny jest w wysokiej rozdzielczości (TVR HD). Wersje SD i HD mają identyczne ramówki. TVR (w SD i/lub HD) mogą obecnie oglądać abonenci wybranych sieci kablowych i IPTV oraz w Internecie (więcej tutaj). W ofercie stacji widzowie znajdą obecnie programy informacyjne, biznesowe, publicystyczne, poradnikowe, motoryzacyjne, muzyczne i rozrywkowe.

Dodajmy, iż nadawca TVR i firma Michał Winnicki Entertainment współpracują z sobą od kilku lat, bowiem na antenie TVR widzowie mogą oglądać programy „Darz bór” (więcej tutaj), „Wodny świat” czy „Disco gwiazdy” (więcej tutaj), za produkcję których odpowiada właśnie szczecińska firma.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single GT-SAT kołowy

Pojedynczy, kołowy konwerter GT-SCIR40M Universal Single Circular firmy GT-Sat z...

49 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama