reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

64 instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie

dodano: 2016-12-02 16:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: WFOŚiGW w Szczecinie

Prosument_szczecin_logo_360px.jpg W ramach programu Prosument na dachach bloków trzech spółdzielni mieszkaniowych „Kolejarz”, „Ster” i „Śródmieście” w Szczecinie zostaną zainstalowane aż 64 zestawy paneli fotowoltaicznych. Aż 12 tys.mieszkańców tych spółdzielni skorzysta z energii ze słońca dzięki panelom fotowoltaicznym. Umowy z spółdzielniami na kwotę 4,8 mln zł podpisał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
 


PV_Szczecin_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że wcześniej zainstalowano podobne instalacje we wspólnocie mieszkaniowej „Pszczelna" w Szczecinie i spółdzielni „Słowianin" w Świnoujściu. Teraz łączna moc instalacji PV będzie już pokaźna - 800 kW. Dzięki realizacji tej inwestycji nastąpi ograniczenie emisji CO2 o 645 ton rocznie.

30 listopada br. zostały podpisane umowy między Funduszem, a Spółdzielniami. Panele fotowoltaiczne, wykorzystujące energię słoneczną do produkcji prądu, zostaną zamontowane m.in. na budynkach znajdujących się w dzielnicach Niebuszewo, Pomorzany oraz w centrum miasta. Najwięcej, bo aż 30 instalacji będzie umieszczonych na obiektach, zarządzanych przez SM Kolejarz. SM Śródmieście pozyskała dofinansowanie na 25 instalacji PV, a SM Ster – na 9 instalacji.

Wymierny efekt to ograniczenie emisji do atmosfery prawie 645 ton dwutlenku węgla rocznie – zaznaczył Jacek Chrzanowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.


Energia z instalacji będzie wykorzystywana do oświetlenia części wspólnych w budynkach, a także do pracy wind, co oznacza zmniejszenie opłat za energię dla lokatorów, a także korzyści ekologiczne.

WFOŚiGW w Szczecinie otrzymał łącznie 72 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację programu Prosument na Pomorzu Zachodnim. Województwo zachodniopomorskie jest liderem w skali Polski. Budżet całego programu to 100 mln zł.
Moc elektryczna wszystkich zamontowanych instalacji OZE w tym województwie to prawie 7 MW, a moc grzewcza 660 kW.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...