reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja WP wystartowała [wideo]

dodano: 2016-12-01 15:14 | aktualizacja: 2016-12-02 17:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Wirtualna Polska Holding/satkurier.pl

telewizja WP Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 2 grudnia br. nadawanie rozpoczął kanał WP. Stacja dostępna jest lub wkrótce będzie (w SD i/lub HD; wersje SD i HD mają identyczne ramówki) w sieciach kablowych i IPTV (takich jak m.in. UPC Polska - więcej tutaj, Netia - więcej tutaj, Vectra - więcej tutaj, Promax - więcej tutaj czy Telewizja Światłowodowa - więcej tutaj) oraz bezpłatnie w ramach multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Od 5 grudnia br. widzowie będą mogli oglądać WP również na stronie głównej Wirtualnej Polski. Nadawcą kanału jest WP1, spółka zależna firmy Wirtualna Polska Holding (początkowo stacja miała nazywać się WP1).

WP ze zrzutu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał rozpoczął nadawanie w piątek, 2 grudnia br. o godzinie 16:50 programem informacyjnym Macieja Orłosia#dziejesię”.

Program telewizji WP to między innymi seriale oraz poranne pasma publicystyczne i lifestylowe o wspólnym tytule „#dzieńdobryPolsko” i program informacyjny „#dziejesię” o 16:50 i 18:50.Wśród twarzy kanału znaleźli się między innymi Maciej Orłoś, Małgorzata Serafin, Kamila Biedrzycka-Osica, Igor Sokołowski, Marcin Antosiewicz, Karolina Jakobsche, Małgorzata Ohme, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Nikola Zbyszewska i Patryk Ignaczak oraz komentatorzy różnych opcji politycznych, jak Jacek Żakowski, Sławomir Sierakowski czy Paweł Lisicki. Gośćmi w telewizyjnym studiu codziennie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 10:00 będą osobistości życia publicznego, bohaterowie bieżących społeczno-politycznych wydarzeń, politycy, eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, ludzie biznesu, kultury i sportu.

Przekaz kanału WP HD w sieci UPC
Przekaz kanału WP HD w sieci UPC
Od 10:00 do 11:00 na program poświęcony liefestylowi, relacjom międzyludzkim, zdrowiu, urodzie  i modzie zaproszą widzów Małgorzata Ohme, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Nikola Zbyszewska i Patryk Ignaczak. Codzienną porcję informacji z kraju i ze świata zapewni o 16:50 i 18:50 program „#dziejesię”, którego gospodarzami będą Maciej Orłoś i Igor Sokołowski. Weekendowe pasmo informacyjne „#dziejesię” o 18:50 poprowadzi Marcin Antosiewicz.
 
Nikola Zbyszewska i Aleksandra Szwed poprowadzą pasmo „#dzieńdobryPolsko”, foto: Wirtualna Polska Holding
Nikola Zbyszewska i Aleksandra Szwed poprowadzą pasmo „#dzieńdobryPolsko”, foto: Wirtualna Polska Holding

Oprócz tego ramówka kanału to seriale kryminalne, kostiumowe, science fiction, wojenne a także telenowele. Wśród nich m.in. kanadyjski serial z gatunku science fiction - „Orphan Black”, którego odtwórczyni głównej roli, Tatiana Maslany zdobyła w tym roku nagrodę Emmy w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w serialu dramatycznym; brytyjski serial kryminalny „Upadek” z Gillian Anderson znaną doskonale z „Archiwum X”; rosyjski miniserial historyczny „Katarzyna” o losach Katarzyny Wielkiej; a w kolejnych tygodniach od startu kanału również dramat wojenny „Koniec defilady” z plejadą gwiazd takich Benedict Cumberbatch, Rebecca Hall i Adelaide Clemens, na podstawie scenariusza dwukrotnego zdobywcy Oscara, Toma Stopparda; „Więźniowie wojny” izraelski thriller psychologiczny, który był pierwowzorem dla kultowego Homeland czy duńsko-szwedzki serial kryminalny „Most nad Sundem” z Sofią Helin w roli głównej.

Znaczna część z tych pozycji znajdzie się w bezpłatnej kolekcji VOD, która zostanie uruchomiona 5 grudnia br. na stronie głównej Wirtualnej Polski. Tak zwany telewizyjny player, widoczny w oknie portalu, da również widzom możliwość cofnięcia się do już wyemitowanych programów czy seriali. Jak zapewnia nadawca, telewizja WP stawia też na interakcję z widzami, którzy będą mogli współtworzyć programy miedzy innymi udostępniając wideo własnej produkcji, które stacja będzie pokazywać na antenie oraz w oficjalnym serwisie telewizji.

Telewizja WP dysponuje koncesją na przekaz satelitarny, ale jak na razie kanał nie pojawił się w przekazie tą drogą.

Sprzedażą reklam w WP zajmuje się biuro reklamy TVN Media (Scripps Network Interactive) (więcej tutaj), natomiast za dystrybucję stacji odpowiada Delegata (więcej tutaj).

Grupa Wirtualna Polska Holding jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, a także internetowe rozgłośnie radiowe - OpenFM i PolskaStacja. W ramach tych serwisów Wirtualna Polska produkuje także materiały wideo, przeznaczone m.in. dla internetowych kanałów telewizyjnych (serwisów wideo), takich jak np. wp.tv czy Pudelek.tv. Programy przygotowane dla nich emitowały także tradycyjne stacje telewizyjne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...