reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Antyreklama MUX 8 nie hańbi?

dodano: 2016-12-06 16:12 | aktualizacja: 2016-12-07 17:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

MUX 8 Przeczytałem dwa teksty, jakie napisano na serwisie internetowym gazeta.pl, w tym żenujący dziennikarsko tekst pt. „Nowe kanały TV. Całkowicie za darmo dzięki cyfrowej telewizji naziemnej" i doszedłem do takiego o to wniosku: portal Agory nie ma pojęcia o MUX 8, bo promuje tylko własny kanał Metro w NTC, a to nie o to chodzi, bo ani to nie pomoże Agorze, ani MUX 8, bo wprowadza widzów w błąd. A wystarczyło co nieco poczytać, choćby co się pisze na satkurier.pl czy na emitel.pl, a także na forach internetowych. Antyreklama MUX 8 nie hańbi?

MUX 8 NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tekst o nowych kanałach TV ...całkowicie za darmo, wyśmiali czytelnicy, bo takiego wprowadzania w błąd już dawno nie widziano. Tekst uważany za czystą i wręcz „chamską" reklamę kanału Metro, gdzie ani słowa nie wspomniano o pozostałych trzech kanałach komercyjnych, które są w MUX 8: Zoom TV, WP1 i Nowa TV. To im internauci dopisali w komentarzach co to za kanały...

Jeden z internautów napisał (pisownia oryginalna):

- O Zoom TV, WP1 i Nova TV, ani słowa, poza nazwą, za to opis własnego kanału dziwnie się rozwinął ... 
Zero dziennikarskiej staranności.


Czy w Agorze boją się komercyjnej konkurencji? Czy myślą, że w ten sposób zdobędą lepszą pozycję, jeśli chodzi o oglądalność własnego kanału? Będzie ...0,01% jeśli się uda! Jeszcze internauci wywołają sztuczny bojkot tej stacji i faktycznie wyjdzie z tego antyreklama...

Podstawowy problem w tym, że pan redaktor zapomniał, że jeśli pisze się ludziom, że za darmo, to nie do końca tak jest, bo trzeba zapłacić abonament RTV, trzeba dokupić antenę VHF, czasami w pionowej polaryzacją ze zwrotnicą lub nową antenę szerokopasmową. Nie wspomniano o tym ani słowa, a to ważne, bo to będzie jednak nie za darmo!

Kampania informacyjna, jaką multipleksowi ósmemu zrobiła Agora to porażka!

Komentarz czytelnika był taki:

Trzeba sobie tylko dokupić antenę VHF, bo komuś się "zapomniało" poinformować wcześniej, że do odbioru naziemnej taka też będzie potrzebna, sam stosunkowo niedawno kupowałem antenę, która łapię tylko UHF nieświadom co czynię, zresztą większość anten w sklepach nie jest przystosowana do VHF, sprzedają bezużyteczny badziew i w ogóle się tym nie przejmują.

A przecież Agora mogła się pokusić się o napisanie większego i poważniejszego tekstu, na przykład dlaczego nie ma kanałów TVP w MUX 8? Bo to jest istotny problem dla samej Agory i powodzenia MUX 8, bo jeśli TVP będzie dalej zwlekać z wstawieniem tam swoich stacji, to nie ruszy też taka czy inna kampania wspomagająca w kanałach Telewizji Polskiej, a to, póki co, jest najmocniejszy impuls MUX 8 w tym kraju. Z całym szacunkiem dla Emitela, który robi wszystko co może, aby MUX 8 wykreować, pomaga tu SAT Kurier, a tu taką przysłowiową antyreklamę zrobiła Agora, ale bez TVP to się nie uda! To Prezes Kurski zdecyduje o powodzeniu MUX 8, a nie Agora czy inny podmiot czy nadawca.

Napisanie tekstu, jak i gdzie odbierać tylko sam kanał Metro tylko potwierdza, że Agora się nie wysila i tak naprawdę myśli o sobie, co może się skończyć tylko w jeden sposób: źle!

Dużo o MUX 8 staraliśmy się napisać na tym portalu, w SAT Kurierze 11/2016 i w grudniowym wydaniu 12/2016, który lada dzień będzie w kioskach, więc polecamy zarówno czytelnikom, instalatorom, jak i panom redaktorom z Wyborczej. Wiem, że to technika telewizji cyfrowej, a nie technologia... i to jest trudne. Tym bardziej, że w różnych rejonach Polski są bardzo różne warunki odbioru w paśmie VHF (raz polaryzacja pionowa, a raz taka jak w UHF - pozioma). Będą też różne problemy, w tym z zasięgiem i zakłóceniami w VHF, bo to inne pasmo niż UHF. Uczulamy więc instalatorów anten, aby nie lekceważyli ew. problemów i starali się nie iść na łatwiznę, jeśli chodzi o MUX 8. Lepiej zastosować nieco droższy sprzęt pewnej firmy niż byle "siatkę".


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Janusz Sulisz


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...