reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Europejskie Nagrody Filmowe 2016 w TVN i HBO2

dodano: 2016-12-10 02:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN/Time Warner/satkurier.pl

Europejskie Nagrody Filmowe W sobotę, 10 grudnia br. we Wrocławiu - „Europejskiej stolicy kultury 2016” (więcej tutaj) - odbędzie się 29. ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych (więcej tutaj). Telewizja TVN pokaże transmisję z tego wydarzenia. O godzinie 19:45 widzowie zobaczą to, co dzieje się na czerwonym dywanie, natomiast o 20:15 galę, którą poprowadzi Maciej Stuhr. W późniejszym czasie powtórkę widowiska pokaże HBO2.

Europejskie Nagrody Filmowe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Europejskie Nagrody Filmowe są przez Europejską Akademię Filmową w 22 kategoriach (nominacje ogłaszane w 10), z których najważniejsza to film roku. Co drugi rok (w lata nieparzyste) nagrody są wręczane w Berlinie, gdzie akademia ma swoją siedzibę. W latach parzystych ceremonie wręczenia nagród odbywają się w innych miastach europejskich - w tym roku we Wrocławiu, „Europejskiej stolicy kultury”. Nagrody zostały przyznane po raz pierwszy w 1988 roku, a statuetkę dla najlepszego filmu roku otrzymał wtedy Krzysztof Kieślowski za „Krótki film o zabijaniu”. W kolejnych latach wśród laureatów znaleźli się m.in. Roman Polański, Lars von Trier, Pedro Almodóvar, Paolo Sorrentino czy Michael Haneke.
 
Kadr z filmu „A Man Returned”, foto: European Film Academy
Kadr z filmu „A Man Returned”, foto: European Film Academy
Adeline Moreau i Godehard Giese w filmie „Liebmann”, foto: European Film Academy
Adeline Moreau i Godehard Giese w filmie „Liebmann”, foto: European Film Academy


Gośćmi ceremonii „europejskich Oscarów” będą członkowie Europejskiej Akademii Filmowej, tegoroczni laureaci i nominowani do Europejskich Nagród Filmowych, m.in.: irlandzki aktor Pierce Brosnan - gość honorowy, nagrodzony za wkład w światową kinematografię, scenarzysta Jean-Claude Carrière - laureat nagrody za całokształt twórczości, brytyjski aktor Hugh Grant - nominowany w kategorii „Europejski aktor 2016” za rolę w filmie „Boska Florence”, aktorka Isabelle Huppert nominowana za rolę w filmie „Elle” Paula Verhoevena, niemiecka reżyserka Maren Ade, której film „Toni Erdmann” ubiega się o pięć nagród oraz europejscy reżyserzy - Pedro Almodóvar i Ken Loach. Gospodarzem wieczoru będzie Maciej Stuhr.

Wrocławskie Kino Nowe Horyzonty, we współpracy z Wrocławiem, zaprasza widzów 10 grudnia br. na przegląd nominowanych filmów oraz na szereg wydarzeń specjalnych, które towarzyszą temu wydarzeniu. Transmisję z ceremonii będzie można zobaczyć na antenie TVN, a retransmisję w HBO2.

29. gala Europejskich Nagród Filmowych - transmisja w sobotę, 10 grudnia 2016 roku o 19:45 w TVN (TVN HD). Widowisko to będą mogli również zobaczyć widzowie HBO2 (HBO2 HD).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach - czarny

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

99 zł Więcej...
reklama