reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwsze wrażenia z Chin

dodano: 2016-11-23 11:52 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Justyna Sulisz | źródło: satkurier.pl

Chiny Chiny to dla wielu Europejczyków kraj dziwny i wiecznie nieodkryty, bo tak naprawdę zwiedzenie Chin mogłoby zająć dobrych kilka lat, a i tak pewnie nie zobaczyłoby się wszystkiego. Pierwsze wrażenia z Chin? Po wyjściu z lotniska okazuje się, że wszystko jest inne niż w Europie, i nie chodzi tylko o jedzenie, język czy sposób jeżdżenia po drogach. Chińczycy mają zupełnie inną kulturę i sposób myślenia, przez co wszystko tam zaskakuje!

Chiny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Telewizja to telewizja bez praw autorskich

Rozglądając się po mieście, skąd to piszę (Chángshā - stolica prowincji Hunan) to bardzo trudno było znaleźć jakieś ślady telewizji cyfrowej czy anten satelitarnych. Jeśli już gdzieś były jakieś anteny, to maleńkie (pewnie te najmniejsze). Zdecydowanie rzadziej spotyka się te większe i starsze, np. na pasmo C (4 GHz). Mimo to Chińczycy uwielbiają oglądać telewizję, a szczególnie ulubione seriale, z tym że zdecydowanie częściej niż my korzystają z Internetu. Jak powiedział mi jeden znajomy Chińczyk: u nich prawie nie ma praw autorskich. Dlatego większość tego, co u nas oglądamy w klasycznym kanale telewizyjnym – często płatnym, statystyczny mieszkaniec Chin ogląda za darmo na swoim smartfonie, jadąc godzinę autobusem lub w domu na komputerze, ew. na dużym płaskim ekranie wprost z Internetu.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie na...

670 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Zabezpieczenie przepięciowe Opticum

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe wtyk F/ gniazdo F.

15 zł Więcej...
reklama