reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Singapur - Podróże bez anteny

dodano: 2016-11-16 18:35 | aktualizacja: 2017-04-19 17:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 10/2011

Merlion_fontanna_singapur Singapur to bogate miasto-państwo w Azji, jeden z 4 azjatyckich tygrysów ekonomicznych, położone na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego, zwane też Miastem Lwa. Faktycznie, wszędzie widoczny jest symbol Lwa - Merliona, głównie w postaci fontann i posągów. Singapur to takie połączenie Malezji, Chin, Indii, Wielkiej Brytanii i Tajlandii. Najłatwiej porozumieć się po angielsku lub mandaryńsku, ale popularnych języków ojczystych jest wiele, w tym tamilski i malajski. Te 4 języki są oficjalnymi w tym kraju. Najwięcej jest Chińczyków (74,2%), mniej Malajów (13,4%) i Hindusów (9,2%). Znalazłem miejsca w Singapurze, gdzie mieszkańcy wcale nie mówią po angielsku, a Europejczyk może mieć trudności z odróżnieniem, co je, ale za to jest to nadzwyczaj smaczne!

Singapur1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Marina Bay

Liczba wieżowców w Singapurze i to takich, co robią wrażenie, nie jest mała. Do tego z drzewami na górze lub w połowie - pieniądze robią swoje, a ziemia jest tam bardzo droga. Najwięcej jest ich w okolicy Marina Bay, a najbardziej zadziwiającym jest wieżowiec - łódź Marina Bay Sands. To nietypowy drapacz o wysokości ponad 50 pięter, w kształcie gigantycznej, betonowej łodzi z trzema podporami, w których są biura, pokoje hotelowe i windy na pokład łodzi. U góry (płatny wjazd) jest taras widokowy z zielenią, restauracje oraz basen hotelowy, który pobudza wyobraźnię, gdy widzi się spadającą wodę, jakby na sam dół wieżowca. To właśnie w tym wieżowcu swoje studio TV prowadzi niemiecki RTL podczas nocnego wyścigu Grand Prix Formuły 1 po ulicach Singapuru.
 
Słynny budynek z hotelem Marina Bay Sands
 
Basen na szczycie hotelu Marina Bay Sands


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...