reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1+1 Media zamyka projekt Ukraine Today

dodano: 2016-12-28 18:01
autor: RO | źródło: mediananny.com

Ukraine Today Ukraińska, prywatna grupa medialna 1+1 Media postanowiła nie kontynuować swojego projektu z informacjami w języku angielskim Ukraine Today. Nadawca zmuszony jest zamknąć projekt, co ma nastąpić z dniem 1 stycznia 2017 roku. Ukraine Today wystartował w sierpniu 2014r. jako kanał niekodowany (FTA) dla całej Europy z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E. Od 1 kwietnia 2016r. rozwijana jest tylko strona internetowa pod adresem uatoday.tv.

http://www.uapost.us/content/newspreview/image/zs91h76u/fullsize.jpg
Ukraine Today


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wiosną 2015 roku kanał proponował swoim widzom wspieranie go finansowo, lecz później okazało się, że nadawca otrzymywał będzie znacznie mniej środków ze strony państwa. 1 kwietnia 2016r. zakończył nadawanie z satelity i przeszedł do Internetu. Można się tylko domyślać, dlaczego władze Ukrainy nie skorzystały z okazji, aby poprawić obsługę międzynarodową przez połączenie sił z firmą prywatną. Dzisiaj tę funkcję realizuje państwowy kanał UA|TV.

Celem Ukraine Today było równoważenie informacji o Ukrainie, podawanych przez rosyjskie media.

Jesteśmy wdzięczni dla całego zespołu, a szczególnie Tatianie Pusznowej za wykonaną pracę i ogromny wkład nie tylko w kanał, ale i wspieranie bezpieczeństwa informacyjnego Ukrainy. Projekt miał być głosem naszego kraju dla międzynarodowej społeczności. W 2014 roku była to jedyna możliwość nas usłyszenia. Jednak teraz państwo wzięło tę funkcję na siebie, więc uważamy, że nasza misja jest zakończona. Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą w kraju, utrzymanie projektu o charakterze czysto społecznym bez żadnego zainteresowania ze strony państwa, jest niemożliwe

- skomentował dyrektor generalny Ukraine Today, Aleksander Tkaczenko.


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...