reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poradnik: Jak dodawać kanały w odbiornikach?

dodano: 2016-12-30 12:54 | aktualizacja: 2016-12-30 14:59
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 10/2015

Poradnik: Dodajemy kanały O ile zmiany w układzie kanałów na transponderach platform satelitarnych nie stanowią żadnego problemu dla posiadaczy dekoderów oferowanych przez operatora, gdzie aktualizacja listy kanałów i parametrów odbywa się zupełnie automatycznie, o tyle posiadacze własnych niededykowanych, niezależnych odbiorników mają już większy problem przed sobą.

Poradnik: Dodajemy kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z jednej strony na własnym sprzęcie mamy całkowitą wolność co do układu i kolejności kanałów oraz możemy dodawać stacje spoza listy, ale ta wolność ma swoją cenę. Gdy zachodzą zmiany na transponderach, to już musimy sobie z tym radzić samemu.

Metod wyszukiwania kanałów jest kilka. Można próbować wyszukiwać je automatycznie, ale z uwagi na zmiany parametrów technicznych części transponderów dla niektórych odbiorników może to się nie sprawdzić bez wcześniejszego skorygowania listy transponderów w pamięci urządzenia. Poza tym można też dodawać kanały ręcznie – po jednym transponderze, wpisując jego dane. To daje nam kontrolę nad zapisywanymi kanałami i unikamy zaśmiecenia listy kanałami kodowanymi z innych, zagranicznych platform oraz śmieciowymi zagranicznymi stacjami FTA. Niektóre modele odbiorników mają dostęp do tzw. szybkiego wyszukiwania nazywanego też FastScan – tu zwykle można wybrać konkretnego operatora.

W ostateczności jeśli nie posiadamy wystarczających umiejętności, aby zastosować powyższe sposoby, a odbiornik ma funkcję opisaną jako „ślepe wyszukiwanie” lub BlindScan, to uruchamiając tę opcję odbiornik powinien sam znaleźć parametry transponderów, nawet tych, których nie ma w pamięci. Nie wszystkie odbiorniki posiadają taką opcję, ale jeśli jest, to jest to najbardziej automatyczna z metod, której jednak skutkiem ubocznym jest uzyskanie listy mocno zaśmieconej przez zagraniczne kanały – kodowane lub nieistotne dla nas.

Przejrzymy kilka najpopularniejszych w Polsce modeli odbiorników satelitarnych pod kątem ich możliwości wyszukiwania, zwracając uwagę na możliwości czy to uruchomienia FastScan, BlindScan czy też dopisania brakujących transponderów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...