Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), o północy 1 stycznia 2017 roku, w wyniku decyzji nadawcy - spółki Orange Polska, nadawanie w Polsce zakończył kanał Orange Sport. Stacja dostępna była w pakietach platform satelitarnych Orange TV, Cyfrowy Polsat i nc+ oraz sieci kablowych i IPTV.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Orange Sport rozpoczął nadawanie w Polsce w 2008 roku. W jego ofercie widzowie mogli znaleźć transmisje sportowe. W 2009 roku grupa uruchomiła natomiast stację Orange Sport, która obok transmisji prezentowała też magazyny i serwisy informacyjne. W 2011 roku nadawca podjął decyzję o zakończeniu nadawania przez Orange Sport Info. Wiadomości i programy sportowe z tej anteny trafiły wtedy do Orange Sport (więcej tutaj).
Dodajmy, iż nadawca zaproponował Orange Sport Info w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał (więcej tutaj).
Parametry techniczne, z których nadawano Orange Sport: Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 114 (10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)
Po zakończeniu emisji ostatniej pozycji programowej przekaz zastąpiono planszą testową - kolorowe pasy z napisem „nc+”.
Ostatnie godziny emisji Orange Sport, na pasku informacyjnym żegnano się z widzami
We wrześniu 2015 roku warunkową umowę kupna Orange Sport podpisała firma RMVC, należąca do Romana Młodkowskiego, byłego szefa kanału TVN CNBC (Grupa TVN). Warunków w niej zawartych nie ujawniono, a po kilku miesiącach ją rozwiązano, bo nie zostały one spełnione (więcej tutaj). Stacja pozostała więc dalej w strukturach Orange Polska i wciąż nadawała, jednak nadawca zwolnił większość jej pracowników i zredukował liczbę programów premierowych (więcej tutaj).
Obok RMVC chętna na przejęcie Orange Sport była także firma Michał Winnicki Entertainment, która w swoim portfolio ma takie stacje jak Power TV, Nuta.tv, Adventure, Top Kids i TVR. Dlaczego tu się nie udało? Michał Winnicki, w październiku 2015 roku, w wywiadzie dla magazynu „TV Lider” powiedział, iż „Orange wybrał inną drogę dla kanału Orange Sport”(więcej tutaj).
Anna Ulman i Agnieszka Kopacz, byłe prezenterki Orange Sport, foto: Orange Polska
Dodajmy, iż wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia Orange Sport rynek wymieniał także m.in. STS Zakłady Bukmacherskie (więcej tutaj), Grupę TVN (obecnie część Scripps Networks Interactive) (więcej tutaj) i nadawców kanałów Fox Sports (Fox Networks Group), beIN Sports (Al Jazeera) (więcej tutaj), Red Bull TV (Red Bull Media House GmbH) (więcej tutaj), Eleven ,Eleven Sports i Eleven Extra (Eleven Sports Network, część The Channels Co., Ltd) (więcej tutaj), Eurosport 1, Eurosport 2 i DTX (Discovery Communications) (więcej tutaj).
Ostatecznie do sprzedaży nie doszło a nadawca podjął decyzję o zakończeniu nadawania kanału Orange Sport.
Orange Polska ma jeszcze koncesję na nadawanie w sieciach telekomunikacyjnych stacji pod nazwą Promo TV.
reklama
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.