reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Puls: Cyfrowy Polsat nadużywa pozycji dominującej [akt.]

dodano: 2017-01-04 10:06 | aktualizacja: 2017-01-04 16:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TV Puls HD 2 stycznia 2017 roku operator platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat przesunął kanał TV Puls z dotychczasowej pozycji 84. na pozycję 157. i ulokował na pozycji 84. program Super Polsat, rozpowszechniany przez swoją spółkę zależną. Według Telewizji Puls, krok ten był „samowolny” i poczyniony „bez jakiegokolwiek uprzedzenia”.

TV Puls


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Puls poinformowała, że w wyniku tego działania skierowała do Cyfrowego Polsatu wezwanie o przywrócenie programu TV Puls na dotychczasową pozycję 84., argumentując, iż „działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji, polegającym na przejęciu przez program Super Polsat audytorium dotychczas zgromadzonego przez TV Puls na wspomnianej pozycji 84.”

Według Telewizji Puls, działanie Cyfrowego Polsatu jest także „sztandarowym przykładem nadużycia pozycji dominującej w środkach masowego przekazu, gdzie operator posiadający sieć dystrybucyjną (w tym przypadku platformę satelitarną) decyduje się preferować program swej spółki zależnej, kosztem innego nadawcy, naruszając przy tym reguły ochrony konkurencji i otwartego charakteru audiowizualnych usług medialnych”. W tych okolicznościach Telewizja Puls zapowiedziała, że podejmie „wszelkie kroki prawne w celu przywrócenia stanu zgodnego z prawem”.

Przypomnijmy, że 23 grudnia ub.r. na pozycję 84. w Cyfrowym Polsacie wersja SD TV Puls została zastąpiona przez TV Puls HD, uruchomiony 19 października ub.r.

Redakcja satkurier.pl zwróciła się do rzecznika prasowego Cyfrowego Polsatu z prośbą o komentarz w tej sprawie.
 

Przede wszystkim należy podkreślić, że w ostatnim czasie specjalnie dla naszych klientów włączyliśmy do oferty kilka nowych kanałów - filmowy, nadawany w jakości HD, kanał AMC, skierowany do dzieci TVP ABC, dostępny w HD sportowy Eleven Extra, Zoom TV, Metro, wersję HD stacji Polsat Sport News i BBC Lifestyle oraz nowość w portfolio Telewizji Polsat – Super Polsat. Jeszcze w styczniu nasi abonenci otrzymają możliwość oglądania kanału Nowa TV. Szykujemy również kolejne nowości, o czym będziemy informować w niedługim czasie. Wraz z rozszerzeniem oferty platformy pozycję na liście zmieniło kilka stacji. Dołączanie nowych kanałów do oferty i zmiana pozycji części z nich na liście jest czymś całkowicie normalnym i naturalnym. Każdy operator platformy satelitarnej czy sieci kablowej może dowolnie układać listę oferowanych kanałów, chyba że są inne ustalenia z nadawcą
- powiedziała Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...