reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ryga i okolice - co warto zobaczyć?

dodano: 2017-01-03 17:07 | aktualizacja: 2017-04-19 17:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 12/2016

Łotwa Ryga Łotwa, oficjalnie Republika Łotewska, to państwo położone w Europie Północnej, nad wschodnim wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Jest to jeden z trzech krajów bałtyckich, obok Litwy i Estonii. Graniczy również z Rosją i Białorusią. Łotwa ma powierzchnię prawie pięć razy mniejszą niż Polska, a jej liczba ludności jest niewiele większa od liczby ludności… Warszawy. Około 60% mieszkańców Łotwy stanowią Łotysze, a resztę – głównie Rosjanie. Językiem urzędowym jest łotewski, a dominującą religią jest chrześcijaństwo. Największymi poza Rygą miastami Łotwy są: Dyneburg, Lipawa, Jełgawa i Jurmała.

Łotwa Ryga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Zachwycająca panorama Rygi

Najwyższym budynkiem w Rydze (i w ogóle na Łotwie) jest wieża radiowo-telewizyjna, mająca 368,5 m wysokości. Jest to jednocześnie najwyższy budynek w całej Unii Europejskiej i 15. najwyższa wieża na świecie. Trzeba przyznać, że robi imponujące wrażanie. Wybudowano ją na wyspie, przez co dodatkową atrakcją rejsu Dźwiną jest możliwość opłynięcia jej dookoła. Na drugim miejscu pod względem wysokości w Rydze znajduje się kościół św. Piotra na Starym Mieście – jest jednak trzykrotnie niższy niż wspomniana wieża telewizyjna. W panoramie Rygi uwagę przyciągają także wieżowce Z-Towers, biurowiec Saules akmens (Słoneczny kamień), gdzie mieści się centrala Swedbanku, a także wieżowiec Akademii Nauk Łotwy, wybudowany według wzoru tak zwanych wieżowców Stalina i przypominający Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (jednak dwukrotnie niższy).
 
Widok na mosty, wieżowiec Latvijas Televīzija i biurowiec Saules akmens z wieży radiowo-telewizyjnej w Rydze
 
Widok na Stare Miasto w Rydze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama