reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVN Meteo Active już jako HGTV Home & Garden [wideo]

dodano: 2017-01-06 07:57 | aktualizacja: 2017-01-08 18:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

HGTV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 7 stycznia br. po godzinie 6:00, w wyniku decyzji nadawcy - Grupy TVN (Scripps Networks Interactive), obecny na rynku od 2003 roku kanał TVN Meteo Active zmienił się w HGTV (Home & Garden TV). Mimo tej modyfikacji marka TVN Meteo nie znika jednak z rynku - będzie funkcjonować dalej jako strona internetowa tvnmeteo.pl w ramach portalu tvn24.pl. W ofercie HGTV widzowie znajdą programy poświęcone domom, mieszkaniom i ogrodom.

TVN Meteo Active HGTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od razu po uruchomieniu emisji w dekoderach nc+ podmieniono przekaz SD na wersję HD. Stacja znajduje się niezmiennie na pozycji 23. W Cyfrowym Polsacie dostępna jest wersja SD (pozycja 105).

Kanał TVN Meteo zadebiutował na rynku w 2003 roku (więcej tutaj). Stacja prezentowała prognozę pogody. Na przestrzeni lat stopniowo poszerzano ofertę o magazyny i dokumenty przyrodnicze.

W 2014 roku Grupa TVN wystąpiła z wnioskiem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o koncesję satelitarną dla stacji TVN Sportive. W ofercie kanału miały znaleźć się programy lifestylowe dotyczące fitnessu, zdrowia czy spędzania wolnego czasu i niszowe sporty, jak wyścigi rowerów górskich. Jeszcze w 2014 roku roku nadawca zwrócił się o zawieszenie postępowania w sprawie przyznania tej koncesji (więcej tutaj). Jednocześnie wystąpiono o zmiany w koncesji TVN Meteo (więcej tutaj). W uzasadnieniu wniosku wskazano, że zmiana koncesji podyktowana jest zmianami jakie nastąpiły na rynku od czasu wydania pierwotnej koncesji, to znaczy od 2003 roku. Informacje pogodowe dostępne są powszechnie, nie tylko w programach radiowych i telewizyjnych ale za pośrednictwem Internetu również w urządzeniach mobilnych. Dlatego dotychczasowa formuła programu straciła rację bytu. KRRiT przychyliła się do wniosku nadawcy.Parametry techniczne przekazu satelitarnego HGTV HD:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: HGTV HD
PID V: 532 (MPEG-4/HD)
PID A: 850 (pol), 851 (org)
PID PCR: 532
SID: 4331
PID PMT: 280
Provider: TVN
Kodowanie: Conax (nc+, sieci kablowe), Nagra MA (S4/N3 - nc+), Viaccess PC 3.0 (Orange)
 
Przekaz kanału HDTV HD
Przekaz kanału HGTV HD

Parametry techniczne przekazu satelitarnego HGTV (SD):
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: HGTV
PID V: 519 (MPEG-2/SD)
PID A: 720 (pol), 721 (org)
PID PCR: 519
SID: 4318
PID PMT: 267
Provider: TVN
Kodowanie: Conax (nc+, sieci kablowe), Nagra MA (S4/N3 - nc+, N3 - Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (Orange)

16 kwietnia 2015 roku kanał TVN Meteo zmienił się w TVN Meteo Active (więcej tutaj). Oferta stacji skierowana była do widzów zainteresowanych aktywnym i zdrowym stylem życia. W ramówce znalazły się produkcje poświęcone rekreacji, tematyce fitness i racjonalnemu odżywianiu. Kanał wciąż prezentował serwisy pogodowe. 4 stycznia br. uruchomiono TVN Meteo Active HD (więcej tutaj). Wersje SD i HD mają identyczne ramówki.

Przypomnijmy, iż przed laty nadawca zgłosił TVN Meteo w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał. W konkursie na zagospodarowanie MUX 8 NTC nadawca zaproponował za to zupełnie nowy kanał - Dom i Styl TV,  o zdrowym stylu życia, urodzie, modzie, smaku i wnętrzach (więcej tutaj). Stacja naziemnej koncesji jednak nie otrzymała a nadawca dotąd nie uruchomił tego kanału.
 
Małgorzata Rozenek w programie „Piekielny hotel”, który pokaże HGTV Home & Garden TV, foto: TVN
Małgorzata Rozenek w programie „Piekielny hotel”, który pokaże HGTV Home & Garden TV, foto: TVN

Dodajmy, iż Grupa TVN posiada 32 proc. udziałów w spółce ITI Neovision (Grupa Canal+ ma 51 proc., a Liberty Global 17 proc.), która jest m.in. nadawcą kanału Domo+, również poświęconemu tematyce domów i ogrodów.

HGTV Home & Garden TV to amerykańska marka należąca do Scripps Networks Interactive, właściciela Grupy TVN. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym ta stacja się pojawiła. Poza USA i Polską kanał ten można oglądać także w: Kanadzie (od 1997 roku), Australii i Malezji (od 2015 roku), oraz Nowej Zelandii, Indonezji i Katarze (od 2016 roku). Łącznie dociera do ponad 102 milionów gospodarstw domowych w krajach Ameryki Północnej i Azji.

Kanał TVN Meteo Active po zmianie w HGTV Home & Garden TV dostępny jest u dokładnie tych samych operatorów co poprzednik. Stacja jest więc (w SD i/lub HD, wersje SD i HD mają identyczne ramówki) obecna w pakietach platform nc+ (w HD), Cyfrowy Polsat (jak na razie tylko w SD) i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...