reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czy awaria MUX 3 miała miejsce w gmachu TVP? [akt.]

dodano: 2017-01-17 14:42 | aktualizacja: 2017-01-18 10:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Gazeta Wyborcza/press.pl/EmiTel

TVP siedziba Telewizja Polska Jak powiedział były prezes TVP, Juliusz Braun, według uzyskanych przez niego informacji, zakłócenia w odbiorze sygnału MUX 3, które wystąpiły w dniach 17-19 grudnia ub.r., zaczęły się w urządzeniach firmy EmiTel znajdujących się przy ul. Woronicza. EmiTel podkreśla jednak w swoim najnowszym oświadczeniu, że „w świetle dotychczasowych ustaleń, przyczyny awarii urządzeń EmiTel nie miały żadnego związku z lokalizacją niektórych z tych urządzeń w budynku położonym w Warszawie przy ul. Woronicza 17”.

EmiTel MUX 3 zakłócenia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Juliusz Braun uczestniczył w spotkaniu z EmiTelem jako członek Rady Mediów Narodowych. To właśnie na tym spotkaniu miał się dowiedzieć o tym, gdzie zaczęły się zakłócenia. Jak dodał, oprócz pracowników EmiTela do urządzeń dostęp mają także pracownicy TVP.

Pracowników telewizji publicznej broni Wiesław Łodzikowski, były dyrektor Ośrodka TVP Technologie. - To niemożliwe, żeby zawinił ktoś z TVP. Tam pracuje zespół fachowców - powiedział. - Nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie, bo nie było mnie na miejscu, ale na ile znam tę infrastrukturę, wydaje mi się nieprawdopodobne, żeby na Woronicza mogła się zacząć awaria, która dotknęłaby tylko część nadajników. Niezależnie od tego, czy mieliby za nią odpowiadać pracownicy EmiTela czy telewizji - dodał (za press.pl).

Oświadczenia firmy EmiTel (17.01.2017 r. z godz. 13:00):
 

W nawiązaniu do artykułu Agnieszki Kublik pt. „Pucz zaczął się na Woronicza 17” opublikowanego w Gazecie Wyborczej w dniu 17 stycznia 2017 r., EmiTel Sp. z o.o. oświadcza, nadal trwają prace nad wyjaśnieniem przyczyn zakłóceń sygnału na multipleksie MUX-3 w dniach 17-19 grudnia 2016 r. W tej sprawie spółka współpracuje z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej.
 
Należy podkreślić, że w świetle dotychczasowych ustaleń, przyczyny awarii urządzeń EmiTel nie miały żadnego związku z lokalizacją niektórych z tych urządzeń w budynku położonym w Warszawie przy ul. Woronicza 17.

Aktualizacja:

Oświadczenie TVP w sprawie nieprawdziwych informacji o przyczynach zakłóceń sygnału (z 17.01.2017 r.):
 

Pojawiające się w niektórych mediach informacje o tym, że awaria nastąpiła w urządzeniach TVP znajdujących się w siedzibie Spółki przy ulicy Woronicza w Warszawie nie znajdują żadnego potwierdzenia w dotychczasowym postępowaniu prowadzonym przez Telewizję Polską. Nieprawdą jest, że władze TVP miały świadomość źródła awarii. W związku z nierzetelną treścią artykułów TVP podejmie kroki prawne.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...