reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netia z usługą geolokalizacji po WiFi

dodano: 2017-01-27 02:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: Netia

Netia Centrum handlowe Posnania z Poznania oferuje swoim klientom usługę geolokalizacji na bazie Netia WiFi. To pierwszy taki projekt w Polsce. Wdrożenie zostało zrealizowane przez Netię, która zapewnia łączność na około 100 tys. m kw. powierzchni handlowej centrum.

Netia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To pierwsze w Europie wdrożenie usługi geolokalizacji, która wykorzystuje inteligentny system WiFi - wyjaśnia Tomasz Kołodziejczyk, dyrektor sprzedaży B2B w Netii S.A. - W Posnanii ułożyliśmy ponad 200 km kabli światłowodowych, docierając do każdego z 300 punktów handlowo-usługowych. Nasza sieć połączyła też 350 punktów dostępowych do sieci WiFi, z których mogą korzystać klienci Posnanii. Usługa geolokalizacji w pełni opiera się o naszą inteligentną sieć WiFi - dodaje.


Usługa geolokalizacji ułatwia klientom poruszanie się po powierzchni handlowej. Dedykowana aplikacja, której nie trzeba pobierać na telefon, aktywuje się automatycznie i kieruje odwiedzających do wybranego punktu sprzedaży, pokazując dystans oraz szacowany czas przejścia. Wskazuje również klientom najlepszą drogę na miejsce parkingowe. Sieć WIFI jest dostępna nie tylko w centrum handlowym, swoim zasięgiem obejmuje również najbliższą okolicę.
 
Netia z usługą geolokalizacji po WiFi w centrum handlowym Posnania, foto: Netia
Netia z usługą geolokalizacji po WiFi w centrum handlowym Posnania, foto: Netia
Netia z usługą geolokalizacji po WiFi w centrum handlowym Posnania, foto: Netia
Netia z usługą geolokalizacji po WiFi w centrum handlowym Posnania, foto: Netia


- Usługa geolokalizacji ma służyć jako unikalne narzędzie marketingowe dla właściciela centrum i najemców. Ułatwi komunikację z klientami i pozwoli prowadzić spersonalizowane kampanie. Odwiedzający mogą otrzymywać powiadomienia o specjalnych wydarzeniach odbywających się na terenie centrum oraz ofertach i promocjach dostępnych w poszczególnych sklepach - czytamy w komunikacie.

Usługa oferuje także tak zwane „mapy ciepła”, które pozwalają m.in. dokładnie analizować ruch w galerii, czy obserwować miejsca, gdzie gromadzi się najwięcej odwiedzających.

Netia w Posnanii wybudowała również sieć telefonii mobilnej (ten obszar usług zrealizowała we współpracy z operatorem P4, działającym pod marką Play), zapewniając dystrybucję sygnału wszystkich operatorów komórkowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inni operatorzy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...