reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niemiecka policja zamyka piracki streaming Sky

dodano: 2017-01-27 15:43 | aktualizacja: 2017-06-13 12:35
autor: HP | źródło: broadbandtvnews

BLKA_pirat_360px.jpg 25-letni informatyk z Kolonii został aresztowany przez niemiecką policję jako główny podejrzany o nielegalną dystrybucję kanałów płatnej platformy Sky Deutschland za pośrednictwem Internetu. Zamknięto dwa serwisy internetowe i odzyskano znaczne środki finansowe.

BLKA_pirat_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aresztowanie 25-latka nastąpiło po szeroko zakrojonym dochodzeniu przez departament cyberprzestępczości biura prokuratorskiego w Bambergu we współpracy z bawarskim urzędem dochodzeniowym przeciwko właścicielom nielegalnych stron strumieniującym kanały Sky DE - stream4k.net i mystreamz.cc. W ramach akcji, zatrzymano sprawcę 23 stycznia 2017 roku podczas nalotu na dwa apartamenty w Kolonii. Dochodzenie było wynikiem skargi wniesionej przez Sky Deutschland.

W 2016 roku, przeprowadzono naloty policji na 11 mieszkań - aresztowano dwie osoby. W wyniku tych działań i dalszej części dochodzenia spowodowało to, że prokuratorom udało wyśledzić i aresztować głównego sprawcę, który przyznał się już do zarzutów.

Informatyk z Kolonii stworzył małą, prywatną sieć do przesyłania sygnałów kanałów Sky Deutschland za pośrednictwem Internetu - pobierał od użytkowników sieci miesięczną opłatę. Mając około 3000 użytkowników, informatyk posiadał sieć, która była jedną z największych ofert niemieckojęzycznych tego rodzaju.

Piracka platforma streamingowa mystreamz.cc obsługiwana przez przestępców została już zamknięta. Przy okazji przejęto część dochodów liczoną w pięciocyfrowej liczbie w euro. Dochodzenie będzie kontynuowane, zapewne chodzi o dojście do znacznej części użytkowników tej sieci.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...