reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vu+ Uno 4K - test odbiornika

dodano: 2017-01-30 14:23 | aktualizacja: 2017-01-30 17:13
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 12/2016

Vu+ Uno 4K Blisko rok trzeba było czekać na poszerzenie oferty odbiorników Ultra HD od Vu+, po modelu Vu+ Solo 4K, który zadebiutował z końcem 2015 roku. Ale koreański producent – Ceru, podlegający Marusys – nie musiał się śpieszyć, gdyż Solo 4K świetnie przyjął się na rynku i okazał się solidnym produktem. Od 28 listopada do sprzedaży wszedł drugi model Ultra HD – Vu+ Uno 4K, który uzupełni rodzinę odbiorników o urządzenie w bardziej przystępnej cenie. Dołączył ostatnio do nich najbardziej rozbudowany i najmocniejszy Vu+ Ultimo 4K - jego test w wydaniu magazynu SAT Kurier 1-2/2017.

Vu+ Uno 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

WGRYWANIE LISTY KANAŁÓW

Potęgą odbiorników opartych o system Linux jest jednolitość jeśli chodzi o rozwiązanie listy kanałów. W zasadzie wszystkie urządzenia oparte o pochodne systemu E2 mają ten sam format listy kanałów, w efekcie szeroko dostępne w sieci są liczne gotowe listy, także od polskich twórców i są zwykle bardzo aktualne – na bieżąco korygowane w przypadku zmian. Wystarczy rozejrzeć się w sieci, znaleźć i pobrać taką listę. Zwykle jest spakowana w archiwum. Należy ją wypakować i można ją załadować do Vu+ Uno 4K za pomocą bezpłatnego programu dreamboxEDIT.

Aby załadować listę Vu+ Uno 4K musi być podłączony do lokalnej sieci. Należy następnie wejść (w przypadku OpenATV) do Menu, Konfiguracja, System, Sieć, wybrać Ustawienia adaptera i tam sprawdzić jaki adres IP został przyznany odbiornikowi. Zapisujemy sobie to. Instalujemy dreamboxEDIT. Po uruchomieniu programu z menu Tools wybieramy Language i wskazujemy Polski dla ułatwienia. Następnie z tego samego menu wybieramy Opcje. W polu IP Dreamboxa wpisujemy zapisany adres IP i zapisujemy zmiany. Za pomocą przycisku otwierania wybieramy wypakowaną listę. Można podejrzeć, czy układ jest satysfakcjonujący – można zawsze poszukać innej listy, jeśli znaleziona nie przypadnie do gustu lub nie jest wystarczająco aktualna.

Gdy lista spełnia nasze oczekiwania – klikamy ikonę transferu (trzecia od lewej na pasku narzędzi) i klikamy „Wyślij pliki do Dreamboxa” bez zmiany ustawień. Na koniec dla pewności można kliknąć „Restart Enigma2”. Po ponownym uruchomieniu lista będzie gotowa i odbiornik. Na oprogramowaniu fabrycznym OpenVu+/Open Embedded należy dodatkowo wejść w Menu, Konfiguracja, System, Konfiguracja, przestawić Tryb konfiguracji na Ekspert i włączyć tryb wielu bukietów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...