reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vu+ Uno 4K - test odbiornika

dodano: 2017-01-30 14:23 | aktualizacja: 2017-01-30 17:13
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 12/2016

Vu+ Uno 4K Blisko rok trzeba było czekać na poszerzenie oferty odbiorników Ultra HD od Vu+, po modelu Vu+ Solo 4K, który zadebiutował z końcem 2015 roku. Ale koreański producent – Ceru, podlegający Marusys – nie musiał się śpieszyć, gdyż Solo 4K świetnie przyjął się na rynku i okazał się solidnym produktem. Od 28 listopada do sprzedaży wszedł drugi model Ultra HD – Vu+ Uno 4K, który uzupełni rodzinę odbiorników o urządzenie w bardziej przystępnej cenie. Dołączył ostatnio do nich najbardziej rozbudowany i najmocniejszy Vu+ Ultimo 4K - jego test w wydaniu magazynu SAT Kurier 1-2/2017.

Vu+ Uno 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

URUCHOMIENIE CZYTNIKA KART

Domyślnie w zasadzie we wszystkich popularnych image domyślnie czytnik kart nie jest aktywny. W fabrycznym systemie OpenVu+ jego uruchomienie jest możliwe, ale bardzo niewygodne, gdyż sprowadza się do ręcznego wstawienia plików w odpowiednie lokalizacje za pomocą klienta FTP i nadanie wybranym odpowiednich uprawnień, edycji pewnych plików, m.in. rc.d, aby zapewnić autostart, a na koniec i tak jest to w pewnym sensie proteza, bo np. nie ma dostępu do konfiguracji z poziomu OSD odbiornika, a tylko przez webinterface, czyli z poziomu komputera w tej samej sieci lokalnej wchodząc na adres IP odbiornika z odpowiednim portem przez przeglądarkę. Jeśli ktoś czuje się na siłach, to możemy tylko potwierdzić, że w redakcji uruchomienie oscam na oprogramowaniu fabrycznym udało się bez problemów. Należy pamiętać, że Vu+ Uno 4K podobnie jak Solo 4K wymaga kompilacji binarnej oscam do architektury armV7.

O wiele łatwiej jest uruchomić samodzielnie czytnik kart na wspominanym OpenATV. Tam wystarczy stworzyć i załadować po FTP tylko plik o nazwie np. secret-feed.conf z zawartością:
src/gz secret-feeds http://secret.mynonpublic.com/arm2

Po jego wgraniu wystarczy, że przejdziemy do opcji Wtyczki w menu, wybierzemy zielony klawisz, aby wgrać nowe. W środku znajdziemy kategorię „softcams” i tam „oscam-11272”, którego wskazujemy i wybieramy OK. Wtyczka zainstaluje się.

Kolejny krok, to przejść do katalogu „/usr/keys/oscam_11272” (np. przez klienta FTP). Tam poprawki wymaga plik oscam.server. Otworzyć go można w systemowym Notatniku i całą treść należy zamienić na:

[reader]
label = reader_nc
enable = 1
protocol = internal
device =/dev/sci0
caid = 0100
detect = cd
mhz = 357
cardmhz = 357
group = 1
emmcache = 1,3,2


Plik zapisujemy i zamieniamy. W tej konfiguracji działa dla kart Nagra MA platformy nc+, jeśli chcemy przygotować taki plik dla Smart HD+, to tylko zmieniamy caid z 0100 na 0B01.

Ostateczny etap to uruchomienie oscam, co robimy wciskając niebieski przycisk, wybierając „Softcam” po lewej, wchodząc w „Softcam Panel” i tam wystarczy wybrać oscam_11272 1.2 11272 i wcisnąć zielony. Jeśli wszystko wykonano poprawnie – do 15 sekund powinien pojawić się obraz. Więcej nie trzeba będzie wykonywać tej operacji, przynajmniej do czasu gdy nie zdecydujemy się ponownie przeładować image.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...