reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wietnam gwarancją niezapomnianych wrażeń

dodano: 2016-11-20 14:28 | aktualizacja: 2017-04-19 17:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 3/2013

Wietnam_dom_na_palach Wietnam Południowy to tylko jedna z części Wietnamu (ta amerykańska z Sajgonem), która Polakom kojarzy się z Rambo, Chuckiem Norrisem i biedą komunizmu. Fakt, że komuna została z żółtymi gwiazdami na czerwonym tle, flagami z sierpem i młotem, ale „tygrys Indochin pachnie kapitalizmem na wskroś”. Taka komuna da się lubić - jest taniej niż w Tajlandii, smacznie, choć o tajskiej zupce należy zapomnieć. Pieniądze kapitalistów z Rosji i innych krajów dają Wietnamowi coraz większy komfort i luksus.

Wietnam_statki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wybierając się do Wietnamu musimy pamiętać o znacznym zróżnicowaniu tamtejszego klimatu pomiędzy północą i południem kraju, a także o występowaniu pory deszczowej (maj-listopad).
 

Najlepsza pora na wyjazd do Wietnamu to miesiące od lutego do kwietnia lub od września do listopada. Letnie upały dochodzące czasem do 40°C, połączone z dużą wilgotnością powietrza, mogą być bardzo uciążliwe dla Europejczyka. Zimą z kolei temperatura w północnej części kraju spada nawet do 10-13°C. W Hanoi na początku lutego było 15°C, w Nha Trang 29°C, a w Ho Chi Minh aż 35°C. Bardzo ważne, gdzie i kiedy podróżuje się po Wietnamie. W górach zimą i wiosną może padać deszcz. W sierpniu występuje szczyt pory deszczowej z możliwością wystąpienia tajfunów i ew. powodzi. Temperatura wody w Nha Trang nie spada poniżej 21-23°C, zresztą taka temperatura powietrza jest tam stała w nocy.

Pobyt nie stanowi tam problemu i nie ma się czego obawiać. Hotele są tanie, choć czasami można mieć wątpliwości co do ich jakości. Trudno jednak wymagać zbyt wiele, gdy dwójka w hotelu 2-gwiazdkowym ze śniadaniem może kosztować nawet 6 euro (25 zł!). Śniadanie jest raczej marne, bo wszystko oparte jest na jajkach i zupkach. Lepszy hotel kosztuje 50-60 zł, są też luksusowe za 700-1200 zł za dobę. Wietnam jest na etapie budowy wielkich sieciowych hoteli i luksusowych resortów (Marriott, Hyatt, Westin). W okolicy Nha Trang najbardziej znane są Vinpearl na wyspie Hon Tre lub Diamond Bay - oba z ładnymi polami golfowymi. Na wyspę Hon Tre można pojechać kolejką gondolową albo łódką.

NOWY ROK - ROK WĘŻA, ŚWIĘTO TET - 10 LUTEGO 2013

W 2013 roku miałem przyjemność dwa razy przeżyć Sylwestra i Nowy Rok. Raz nasz, polski w Polsce, a drugi raz z okazji chińskiego księżycowego Nowego Roku, który jest dość hucznie obchodzony w Wietnamie. 10 lutego 2013 roku nastąpił właśnie Rok Węża. Sztuczne ognie, kolorowe smoki, lampiony w kolorze czerwonym i zabawa sylwestrowa na plaży to klimat, jaki warto zobaczyć. Wcześniej, 3 lutego była rocznica utworzenia komunistycznej partii Wietnamu. Bardzo kolorowo było w Wietnamie - głównie żółto i czerwono. Popularne są żółte chryzantemy, które wyrastają tam bardzo wysoko. U nas stawiane są na grobach, a tam na szczęście z okazji Nowego Roku.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...