reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wietnam gwarancją niezapomnianych wrażeń

dodano: 2016-11-20 14:28 | aktualizacja: 2017-04-19 17:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 3/2013

Wietnam_dom_na_palach Wietnam Południowy to tylko jedna z części Wietnamu (ta amerykańska z Sajgonem), która Polakom kojarzy się z Rambo, Chuckiem Norrisem i biedą komunizmu. Fakt, że komuna została z żółtymi gwiazdami na czerwonym tle, flagami z sierpem i młotem, ale „tygrys Indochin pachnie kapitalizmem na wskroś”. Taka komuna da się lubić - jest taniej niż w Tajlandii, smacznie, choć o tajskiej zupce należy zapomnieć. Pieniądze kapitalistów z Rosji i innych krajów dają Wietnamowi coraz większy komfort i luksus.

Wietnam_statki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

NHA TRANG - NICEA WIETNAMU I NURKOWANIE

Nha Trang [wymowa: nia czang] jest najczęściej odwiedzanym wietnamskim kąpieliskiem. Jest oddalone 437 km na północny wschód od miasta Ho Chi Minh. W Nha Trang warto zwiedzić świątynię Po Nagar na wzgórzu u ujścia rzeki Cái, około 2 km od centrum miasta. To ceglana, hinduistyczna świątynia czamska z VIII w. n.e., miejsce kultu bogini Yang Ino Po Nagar − wcielenia Durgi. Jest też wielki, biały Budda z ...1963 roku.
 

W Nha Trang piaszczysta plaża z promenadą ciągnie się 4 kilometry wzdłuż miasta od portu do rzeki. Wokół jest dużo hoteli wszystkich kategorii, restauracje, biura podróży i ośrodki sportów wodnych, oferujące, m.in. kursy nurkowania.

Turystów zachęcają przede wszystkim uliczki w południowej części miasta, gdzie koncentrują się lokale, w których trwa nocne życie. Nha Trang to kąpielisko z licznymi wysepkami. Wycieczki łodzią połączone z pływaniem i nurkowaniem nigdzie indziej nie są tak atrakcyjne. Mówi się, że niektóre miejsca na Hon Mun należą do pierwszej dziesiątki najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Hon Mun jest obszarem morskim chronionym.
 

Dobra wycieczka na nurkowanie z rurką na cały dzień wraz z posiłkiem kosztuje 20 dolarów, choć można trafić na tańsze z... Rosjanami, wódką i oglądaniem kilku wysp z pokładu łódki. Polecić można nurkowanie na wyspach Hon Mun i Hon Mot, ale z dobrą obsługą. Według statystyk, na świecie istnieje około 2.000 gatunków koralowców, a wokół wyspy Hon Mun jest 1.500 gatunków. Są tam doskonałe warunki do nurkowania z butlą i tylko z rurką.

WYSPA Hòn Tre

Nha Trang stawia na turystykę i rozrywkę. Na plaży i na wyspie Hòn Tre, na którą prowadzi najdłuższa na świecie gondolowa kolej linowa (3320 m przez morze), znajdują się liczne baseny i zjeżdżalnie. Na wyspie został utworzony wielki park rozrywki z karuzelami, akwarium, centrum handlowym, luksusowymi hotelami Vinpearl i basenami, prywatną plażą i polem golfowym. W październiku w Nha Trang jest meta regat żeglarskich z Hongkongu do Wietnamu.

DŻUNGLA, WĘŻE, POLA RYŻOWE I PORT RYBACKI

Warto pojechać na wycieczkę w miejsca, gdzie turyści zwykle nie docierają, bo śmierdzi lub nie jest miło. Gdy wybierze się do dżungli w górach, by zobaczyć zupełnie innych obywateli Wietnamu i przejść się wzdłuż gęstej ściany zieleni, to szybko można zrozumieć dlaczego amerykańscy poborowi w czasie wojny wietnamskiej nie mieli tam szans.

Na polach ryżowych trzeba uważać na węże - widzieliśmy czarne o długości ponad 2 m.

Wietnamski port rybacki w czasie, gdy przypływają niebiesko-czerwone statki rybackie z połowami ryb, kalmarów, krewetek i innych owoców morza jest bardzo interesujący. Śmierdzi okrutnie, ale co tam się dzieje, to trudno opowiedzieć.

KAPELUSZ NON LA

Jednym z symboli Wietnamu są oczywiście specyficzne nakrycia głowy - non la. Te stożkowe kapelusze są noszone przez Wietnamczyków już od wieków. Można je kupić na każdym wietnamskim bazarze.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...