reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wietnam gwarancją niezapomnianych wrażeń

dodano: 2016-11-20 14:28 | aktualizacja: 2017-04-19 17:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 3/2013

Wietnam_dom_na_palach Wietnam Południowy to tylko jedna z części Wietnamu (ta amerykańska z Sajgonem), która Polakom kojarzy się z Rambo, Chuckiem Norrisem i biedą komunizmu. Fakt, że komuna została z żółtymi gwiazdami na czerwonym tle, flagami z sierpem i młotem, ale „tygrys Indochin pachnie kapitalizmem na wskroś”. Taka komuna da się lubić - jest taniej niż w Tajlandii, smacznie, choć o tajskiej zupce należy zapomnieć. Pieniądze kapitalistów z Rosji i innych krajów dają Wietnamowi coraz większy komfort i luksus.

Wietnam_statki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

ANTENY I TELEWIZJA

O polskim kanale telewizyjnym w Wietnamie należy zapomnieć - w hotelach są CNN, TV5, HBO, Star Movies, tajski True Visions, Australian Network, Russia Today. Wietnam ma wiele kanałów telewizyjnych i dwa własne satelity, które na orbitę wyniosła rakieta Ariane. VINASAT-1 to pierwszy satelita wietnamski, który został wyniesiony w 2008 roku na pozycję 132°E.
 

Jest wyposażony w 8 transponderów pasma C i 12 pasma Ku (łączność telefoniczna i transmisja kanałów tv) pokrywających zasięgiem południowo-wschodnią Azję, część Chin, Indie, Koreę, Japonię, Australię i Hawaje. Planowany czas pracy - 15 lat.

15 maja 2012 roku spółka Arianespace z powodzeniem wyniosła satelitę VINASAT-2 dla wietnamskiego operatora Vietnam Posts and Telecommunications Group (VNPT), w ramach kontraktu z Lockheed Martin Commercial Space Systems (LMCSS). VINASAT-2 pracuje na pozycji 131,8°E. Satelita dysponuje 24 transponderami pasma Ku.
 

Satelity VINASAT służą do obsługi platformy satelitarnej K+, która jest kodowana w systemach Nagravision i Viaccess. K+ to handlowa marka Vietnam Satellite Digital Television Company Limited (VSTV), jako spółka joint venture dwóch czołowych graczy medialnych w Wietnamie i we Francji, czyli VCTV i Canal Overseas, spółki całkowicie zależnej od CANAL+ Group.

Wietnamczycy oglądają na żywo mecze Ligi Mistrzów i Premier League, oglądali też transmisje EURO 2012 i stąd najbardziej znają nasz kraj - znany jako Ba Lan.
 

Anteny satelitarne są wszędzie, ale mniej jest ich w większych miastach, gdzie jest powszechny dostęp do Internetu i kabla. Na prowincji poza miastami są na prawie każdym domu - niestety najczęściej mocno zardzewiałe, bo są chińskiej produkcji. Wietnamczycy nie dbają o wygląd anten satelitarnych, stąd pełno starych anten, zainstalowanych gdzie bądź. Mniej jest anten siatkowych na pasmo C, które są tylko na dużych budynkach.

WIETNAM ZAPOMNIANY PRZEZ POLAKÓW

Szkoda, że polskie biura podróży nie umieją wykorzystać potencjału turystycznego Wietnamu tak, jak rosyjskie biuro Pegas, które sprowadza na tydzień za 500 dol. Rosjan z Samary, Moskwy, Chabarowska, by tam odpoczywali na słońcu, jak Polacy w Egipcie. To kierunek rozwojowy i warto tam pojechać teraz, gdy jeszcze tanio, bo Tajlandia mocno podrożała.
 

Także polscy biznesmeni i rząd zapomnieli o tym kraju, pewnie stereotypowo myśląc, że ten kraj jest zacofany, a to błąd. Internet jest wszędzie, komórki mają wszyscy, dzieci siedzą przy laptopach, a telewizory LED sprzedają się w Wietnamie jak ciepłe bułki - można je kupić dosłownie na ulicy. Szkoda więc, że nie ma tam polskiej wódki, piwa, produktów żywnościowych, telewizorów, itd. Czas to zmienić.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...