reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

87 proc. Rosjan uważa, że piractwo jest... legalne

dodano: 2017-02-07 11:46
autor: HP | źródło: Irdeto

piractwo czaszka Nowe badanie przeprowadzone przez Irdeto pokazuje, że 87 proc. rosyjskich konsumentów uważa, iż tworzenie lub udostępnianie pirackich treści wideo nie jest niezgodne z prawem. 66 proc. ankietowanych uważa, że ​​streaming lub pobieranie pirackich treści również jest legalne. W Rosji, jak w wielu innych krajach, nieautoryzowane kopiowanie, transmitowanie, rozpowszechnianie lub reprodukcja materiałów chronionych prawem autorskim, w tym treści audiowizualnych, jest niezgodne z prawem.

piractwo_dvb-t_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ta niewiedza po stronie rosyjskich konsumentów jest spowodowana prawdopodobnie rosnącą skalą piractwa w tym regionie. Ponad połowa respondentów (57 proc.) uważa, że aktywnie ogląda pirackie treści. Ponadto, prawie jedna czwarta (22 proc.) badanych ogląda pirackie treści co najmniej raz w tygodniu lub częściej.

Piracenie treści wideo skutkuje utratą pieniędzy, co wpływa negatywnie zarówno na jakość, jak i ilość inwestycji w nowe filmy i programy telewizyjne. Prawie połowa ankietowanych (48 proc.) uważa, że nie ma wpływu na ich nielegalną konsumpcję wideo. W rzeczywistości tylko 12 proc. konsumentów stwierdziło, że to sprawia, iż ​​chcą zaprzestać oglądania pirackich treści całkowicie, po odkryciu tego faktu. Pokazuje to, jak wielu konsumentów nie w pełni zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu piractwa na tworzenie nowej, innowacyjnej rozrywki.

Jeśli chodzi o najbardziej popularne pirackie treści, badanie wykazało, że 38 proc. konsumentów, którzy oglądają pirackie treści, woli pobierać filmy, które są aktualnie wyświetlane w kinie. Ponadto, 21 proc. konsumentów jest najbardziej zainteresowane ściąganiem seriali telewizyjnych. W Rosji sport na żywo, oryginalne treści OTT z Netfliksa, Hulu, itp. nie są aż tak popularne (mniej niż 6 proc. respondentów je preferuje). Pod względem metod stosowanych do oglądania lub dostępu do pirackich treści, 75 proc. konsumentów, którzy oglądają pirackie treści, robi to na laptopie lub komputerze częściej niż na tablecie (5 proc.) lub smartfonie (4 proc. Android, 1 proc. Apple iOS).

To badanie online zostało przeprowadzone przez Irdeto w partnerstwie z YouGov i obejmowało 1005 ankietowanych w wieku 18+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...