reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ariane 5 wyniosła satelity SKY Brasil-1 i Telkom 3S [wideo]

dodano: 2017-02-15 09:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arianespace

SKY Brasil-1 Telkom 3S Ariane 5 Spółka Arianespace z powodzeniem przeprowadziła wyniesienie na orbitę dwóch satelitów: SKY Brasil-1 dla AT&T/DirecTV oraz Telkom 3S dla Telkom Indonesia w ramach kontraktu „pod klucz” z Thales Alenia Space. Do startu doszło we wtorek, 14 lutego 2017 roku o godz. 18:39 czasu lokalnego (22:39 polskiego czasu) z kosmodromu w Kourou w Gujanie Francuskiej.

SKY Brasil-1 Telkom 3S Ariane 5


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SKY Brasil-1 jest 10. satelitą wyniesionym przez Arianespace dla amerykańskiego operatora AT&T/DirecTV. Jego poprzednia misja odbyła się w maju 2015 roku - na pokładzie rakiety Ariane 5 wyniesiono wtedy dwa satelity SKY Mexico-1 i DirecTV-15. Spółka zależna AT&T, DirecTV Latin America, świadczy usługi dla ponad 12,5 mln abonentów, głównie w Wenezueli, Argentynie, Chile, Kolumbii i Brazylii. Za pośrednictwem SKY Brasil-1 nadawane będą kanały SD i HD, a satelita obejmie swoim zasięgiem Brazylię i północną część Oceanu Atlantyckiego.

SKY Brasil-1, o masie startowej 6000 kg, został zbudowany przez Airbus Defence and Space na platformie Eurostar E3000. Jest wyposażony w 60 transponderów w paśmie Ku. Będzie pracował na pozycji 43,1°W. Przewidywany czas pracy wynosi 19 lat.

Telkom 3S jest trzecim satelitą, który zostanie wyniesiony przez Arianespace dla Telkom Indonesia, tym razem w ramach kontraktu „pod klucz” z Thales Alenia Space. Dotychczasowe satelity dla tego operatora, Telkom 1 i Telkom 2, zostały wyniesione przez Arianespace odpowiednio w 1999 i 2005 roku. Wszystkie pracujące aktualnie na orbicie satelity Telkom Indonesia zostały wystrzelone przez Arianespace.

Telkom Indonesia jest indonezyjską, państwową firmą, która dostarcza usługi telekomunikacyjne, informacyjne, medialne oraz rozrywkowe (TIMES) do milionów klientów na całym archipelagu indonezyjskim. Telkom 3S zapewni kanały SD i HD, a także łączność mobilną i Internet, dla klientów w Indonezji, Azji Południowo-Wschodniej i części Malezji.

Telkom 3S, o masie startowej 3550 kg, został zbudowany przez Thales Alenia Space na platformie Spacebus 4000B2. Jego ładunek obejmuje 24 transpondery w paśmie C, 8 wiązek w paśmie C oraz 10 transponderów w pasmie Ku. Będzie pracował co najmniej 16 lat. Zacznie swoją misję od pozycji orbitalnej 118°E.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...