reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ShowMax - nowy serwis VOD już w Polsce

dodano: 2017-02-16 12:07
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ShowMax/satkurier.pl

ShowMax Internetowa usługa SVOD ShowMax zadebiutowała 15 lutego 2017 roku na polskim rynku. Serwis należy do grupy Naspers. Treści oferowane w ramach tej usługi zostały dostosowane specjalnie do Polski, z naciskiem na lokalne programy telewizyjne i filmy. ShowMax nabył wyłączne prawa do pokazywania szeregu polskich produkcji, w tym satyry politycznej „Ucho Prezesa”, a także takich filmowych fitów, jak „Pitbull” i „Planeta Singli”. Planuje zaoferować również oryginalne produkcje.

Showmax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To jest dla nas wielka sprawa, zwłaszcza, że debiutujemy w Polsce zaledwie 18 miesięcy po tym, jak uruchomiliśmy ShowMax. Z ponad 7 mln ludzi płacącymi za wideo online w Polsce i ogólną populacją ponad 38 mln ludzi, to jest ekscytujący rynek. Kluczem do sukcesu jest jednak dopasowanie się do lokalnych potrzeb. Aby wywiązać się z tego i być blisko rynku, zdecydowaliśmy się założyć działalność w Warszawie, kierowaną przez szanowanego pioniera polskiej pay-tv i internetu. Zespół ten agresywnie rozwija silne portfolio lokalnych treści, w tym zajmuje się zlecaniem oryginalnych produkcji - powiedział John Kotsaftis, dyrektor generalny ShowMax.

Polskim oddziałem ShowMax kierować będzie Maciej Sojka, pracujący wcześniej m.in. w Google (pełnił tam funkcję head of YouTube partnerships w regionach CEE i MENA). Sojka był też szefem kanału informacyjnego TVN24, a także prezesem ITI Neovision.

W zespole ShowMax w Polsce pracować będą również: Grzegorz Esz jako dyrektor marketingu (związany wcześniej z UPC Polska i T-Mobile) oraz Jerzy Dzięgielewski jako dyrektor ds. treści (pracował wcześniej w HBO Central Europe).
 

- Polska jest interesującym rynkiem, na którym lokalne treści można znaleźć m.in. na pirackich stronach, a wiele z tych witryn pobiera opłaty za dostęp. W rzeczywistości, pirackie strony stanowią znaczną część wszystkich dochodów wideo online. To mówi nam, że jest apetyt, by płacić za prawdziwie polskie serwisy z treściami, które pobudzają i bawią ludzi - dodał John Kotsaftis.

Miesięczna opłata za dostęp do usługi VOD ShowMax wynosi 19,90 zł. Filmy i seriale są dostępne w jakości HD, bez reklam. Można je oglądać na komputerze, tablecie, smartfonie czy telewizorze. Dostępna jest również funkcja „Ściągnij”, dzięki której można legalnie pobierać dowolne tytuły i odtworzyć je bez konieczności połączenia z internetem na urządzeniach mobilnych. Operator ShowMax przewidział dla nowych użytkowników 14-dniowy okres próbny. Później płatności dokonać można za pomocą kart kredytowych i debetowych, usługi PayPal oraz telefonu w ramach umowy z T-Mobile, Plus, Orange i Play lub kart prepaid.

ShowMax wystartował w sierpniu 2015 roku w Afryce Południowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...