reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyspy Panglao i Bohol - Filipiny w pigułce

dodano: 2017-02-08 13:16 | aktualizacja: 2017-04-19 17:58
autor: Justyna Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

mmexport1485176911760 Filipiny to dla Polaków bardzo egzotyczny i odległy kraj. Dla jednych to istny raj na ziemi, a inni będą się go bać, bo bieda, malaria, denga, trzęsienia ziemi i tajfuny - zbyt dużo nieszczęść na raz. Tu krótki opis wyprawy na Filipiny, a szczególnie na wyspy Bohol i Panglao. Dostać się tam trzeba samolotem przez stolicę Manilę i Cebu, ale te miejscowości lepiej omijać szerokim łukiem. Promy pływają na Bohol, o której mówi się, że ta wyspa to Filipiny w pigułce.

Bohol mapa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jednym z ciekawszych miejsc wyspy Bohol są Czekoladowe Wzgórza (Chocolate Hills), które uznawane są za cud natury. Wzgórza o wysokości od 30 m do 100 m - a jest ich aż 1268 - wznoszą się ciasno, jedno obok drugiego, zupełnie jak stogi siana na łące.
 
Czekoladowe Wzgórza - tu bardziej zielone, bo to luty 2017

Znajdują się mniej więcej w centralnej części wyspy, koło miasteczka Carmen. Nazwa nie pochodzi jednak od plantacji kakaowca, a od czekoladowej barwy wzgórz, jaką przybierają w porze suchej. Jednak nawet, gdy pokryte są zielenią, warto zobaczyć ten niezwykły widok. Tamtejsza legenda głosi, że w tej okolicy dwóch olbrzymów starło się ze sobą, obrzucając się kamieniami, które upadły na ziemię. Gdy obaj się już zmęczyli, pogodzili się i opuścili wyspę, a wzgórza zostały.
 
Owocowy targ - ananasy, banany i durian
 
Filipińska lazania - Filipińczycy uwielbiają włoskie jedzenie, szczególnie spaghetti
 
Kościół

Oprócz wzgórz, kompleksowe wycieczki zawierają także zwiedzanie licznych kościołów - to kraj bardzo katolicki (81 proc. Filipińczyków to katolicy) - wybudowanych przez Hiszpanów za czasów konkwistadorów.
 
Autorka: Justyna Sulisz


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...
reklama