reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał E-Sport TV ruszył już z regularną emisją

dodano: 2017-03-01 07:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Astro/satkurier.pl

E-Sport TV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 1 marca br. o godzinie 18:00 z regularną emisją ruszył kanał E-Sport TV. Przypomnijmy, iż stacja z testowym przekazem wystartowała 1 grudnia 2016 roku (więcej tutaj). Dostęp do kanału mają już abonenci sieci Jambox (więcej tutaj). Za projektem E-Sport TV stoją spółki Astro i Gamerock. Stacja nadaje na podstawie zmienionej w lipcu 2016 roku przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT), na wniosek nadawcy, koncesji kanału Next Sport 3D, który nigdy nie rozpoczął nadawania.

E-Sport TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Jako nowość wśród setek kanałów dostępnych w Polsce od 1 marca br. będziemy sukcesywnie uruchamiani w ofertach operatorów kablowych. Jesteśmy już teraz dostępni w sieci Jambox, jednocześnie prowadzimy rozmowy z ponad setką operatorów w całym kraju, włącznie z tymi największymi. Mamy nadzieję, że w pierwszych tygodniach uda nam się przekroczyć barierę miliona domostw, w których będziecie mogli odbierać nasz kanał - poinformował nadawca. Stacja jest już dostępna w punktach styku SGT oraz Evio, z których właściciele sieci kablowych mogą odbierać ten kanał i dystrybuować go do swoich abonentów.
 
Kanał E-Sport TV ruszył już z regularną emisją, foto: Astro
Kanał E-Sport TV ruszył już z regularną emisją, foto: Astro

W ofercie E-Sport TV widzowie, zgodnie z nazwą stacji, znajdą programy poświęcone tematyce e-sportu. Głównym punktem ramówki będą rozgrywki e-sportowe oraz relacje z turniejów. Pozostały czas antenowy mają wypełniać programy rozrywkowe, dokumentalne czy talk-show. - W ten sposób telewizja chce dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców niż ta, która aktualnie ogląda takie rozgrywki w internecie. Szacuje się, że w samej Polsce e-sport ogląda ponad milion osób, natomiast na świecie oglądalność niektórych turniejów e-sportowych już dawno przekroczyła popularność takich transmisji jak finały koszykarskiej ligi NBA (National Basketball Association) - informuje nadawca.

Dodajmy, że kanał E-Sport TV nabyła ostatnio prawa na wyłączność do transmisji w polskiej telewizji wszystkich eventów DreamHack w 2017 roku. Nadawca przeprowadził już pierwsze transmisje. W bieżącym roku E-Sport TV planuje produkcję łącznie ponad 900 godzin materiałów związanych ze wskazaną serią turniejów. Wszystkie materiały będą posiadały polski komentarz.

W portfolio firmy Astro jest obecnie kanał 13 (SD/HD/3D). Spółka posiada też wciąż ważne koncesje satelitarne dla stacji, które obecnie nie nadają, takich jak Klasyka, Bajka, Next Dokument HD, Next Lejdis 3D, Next Man 3D, Next Music HD, Next 24/7 HD i Next Sklep HD (więcej tutaj). Dodajmy, iż w 2006 roku spółki Astro i K&R Enterprises uruchomiły natomiast kanał Superstacja, który w latach 2007-2009 został sprzedany firmie Ster, należącej do grupy kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka (więcej tutaj). Astro to także producent programu „Familiada” dla TVP (emisja w TVP2 i TVP Rozrywka) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...