reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Reporterzy, książki i ciało w marcu w kanale Metro

dodano: 2017-03-03 17:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Metro (logo od połowy września 2016 roku) Życie według reporterów w „Studio Dużego Formatu” i recenzje książek w „Nogaś poleca” - to premierowe produkcje własne telewizji Metro (Metro HD). W marcowej ramówce kanału znalazły się również serie dokumentalne: „Lekarze: Ekstremalne wyzwania”, „Zamieszkaj na nowo”, „Sekrety ludzkiego ciała”, „Dom na końcu świata” oraz polska premiera cyklu „Lotnisko poniżej zera”.

Metro


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Dom na końcu świata” to nowy program znanego z „Wielkich projektów” Kevina McClouda. Brytyjski prezenter odwiedzi bohaterów serii, którzy porzucili pracę w korporacjach i życie w stresie na rzecz spokoju dzikiej przyrody, w ich miejscach zamieszkania - od podnóży aktywnego wulkanu po bezludną wyspę na Pacyfiku. McCloud sprawdzi, czy wymarzone życie nie okazało się koszmarem. Premierowe odcinki programu będą emitowane w każdą sobotę, od 4 marca br., o godzinie 10:30, a powtórki we wtorki, od 7 marca br., o godzinie 14:05.

Serię „Lekarze: Ekstremalne wyzwania” nagrano w Kenii, Tanzanii, Bangladeszu i na Kole Podbiegunowym. W tych miejscach wezwanie pomocy jest wyjątkowo trudne. Nie ma zasięgu telefonii komórkowej, a najbliższy szpital jest oddalony o 800 kilometrów. Pracujący tam lekarze spotykają się z ekstremalnymi wyzwaniami. Premierowe odcinki programu będzie można zobaczyć w każdą sobotę, od 4 marca br., o godzinie 11:35, a powtórki w poniedziałki, od 6 marca br., o godzinie 15:10.

Bohaterowie serii „Zamieszkaj na nowo” marzą o samodzielności i własnym domu, ale dysponują ograniczonymi środkami finansowymi. Prowadzący ocenią, na co uczestnicy mogą sobie pozwolić, a na czym mogą zaoszczędzić. Przemiany remontowanych domów będą naprawdę imponujące. Program będzie miał swoją premierę w każdy wtorek i środę, od 7 marca br., o godzinie 17:15, a powtórki będą emitowane w soboty, od 11 marca br., o godzinie 13:35.
 
„Sekrety ludzkiego ciała” w kanale Metro, foto: BBC
„Sekrety ludzkiego ciała” w kanale Metro, foto: BBC
Samolot Airbus i pojazdy obsługi lotniska w cyklu „Lotnisko poniżej zera”, foto: Agora
Samolot Airbus i pojazdy obsługi lotniska w cyklu „Lotnisko poniżej zera”, foto: Agora


Michał Nogaś poleci widzom Metra nowości wydawnicze tygodnia. W cotygodniowym programie publicystyczno-kulturalnym „Nogaś poleca” dziennikarz „Gazety Wyborczej” (która, podobnie jak Metro, należy do Agory) podpowie, po które pozycje warto sięgnąć, a których lepiej unikać. W każdym odcinku spotka się również z wybranymi autorami, którzy opowiedzą o swoich książkach i ich bohaterach. Premierowe odcinki będą emitowane w każdy czwartek, od 9 marca br., o godzinie 19:50, a powtórki w soboty, od 11 marca br., o godzinie 14:50.

„Sekrety ludzkiego ciała” pokażą, jak funkcjonuje ludzki organizm. Geneza instynktu przetrwania lub procesy pozwalające wytrzymać skok do lodowatej wody to tylko niektóre z poruszanych zagadnień. Obserwacje od zewnątrz przeplatane będą ujęciami ludzkiego wnętrza, zrealizowanymi dzięki technikom animacji komputerowej. Program będzie miał swoją premierę w każdą niedzielę, od 12 marca br., o godzinie 10:55, a powtórki będą emitowane w poniedziałki, od 13 marca br., o godzinie 14:05 (więcej tutaj).

„Lotnisko poniżej zera”, premiera w polskiej telewizji, przedstawi codzienne funkcjonowanie najdalej wysuniętego na północ lotniska w Kanadzie: Edmonton International. To z jednej strony problemy, z którymi zmagają się jego pracownicy, jak ekstremalne temperatury i śnieżyce, z drugiej - historie z życia pasażerów. Premierowe odcinki programu będą emitowane w każdy poniedziałek i wtorek, od 13 marca br., o godzinie 18:15, a powtórki w niedziele, od 19 marca br., o godzinie 12:00.

„Studio Dużego Formatu” to nowy, cotygodniowy program publicystyczny telewizji Metro. Polscy reporterzy porozmawiają w nim o sprawach, które pojawiają się na łamach „Dużego Formatu”, dodatku do „Gazety Wyborczej”. - Podzielą się reporterskim doświadczeniem i historiami swoich bohaterów, skomentują kontrowersyjne tematy i ujawnią tajniki zawodu - czytamy w opisie. Wśród gości znajdą się m.in. Mariusz Szczygieł, Lidia Ostałowska czy Magdalena Grzebałkowska, Gospodarzem programu będzie reporter Włodzimierz Nowak, finalista Nagrody Literackiej Nike i Nagrody im. Kapuścińskiego, który swoich gości odwiedzi w ich domach, zajrzy do ich pracowni i zada nurtujące pytania. Premierowe odcinki programu będą emitowane w każdą środę, od 15 marca br., o godzinie 19:00, a powtórki we wtorki, od 22 marca br., o godzinie 13:40.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...