reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arabsat 6D trafi na pozycję orbitalną 44,5°E

dodano: 2017-03-06 16:31 | aktualizacja: 2017-03-06 17:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arabsat

Arabsat Arabsat i King Abdulaziz City for Science and Technology (KACST) podpisali umowę na budowę nowego satelity z Taqnia Space, spółką zależną Saudi Taqnia Holding. Arabsat 6D trafi na pozycję orbitalną 44,5°E. Na razie nie podano, kiedy dojdzie do wyniesienia nowego satelity.

Arabsat satelita


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy satelita Arabsat 6D zapewni pojemność w pasmach Ku i Ka, dzięki której możliwe będzie świadczenie takich usług, jak Internet, telefonia i telewizja.
 

Dzisiejsze porozumienie jest zwieńczeniem strategicznego partnerstwa między Arabsatem, KACST i Taqnia Space, które rozpoczęło się wraz z satelitą SGS-1 na pozycji orbitalnej 39°E. Jego wyniesienie jest planowane na początek 2018 roku, z szacowaną inwestycją na poziomie ponad 650 mln dol. w produkcję, start i testy na orbicie obu satelitów
- powiedział Khalid bin Ahmed Balkheyour, dyrektor generalny operatora Arabsat.

Ten satelita jest wynikiem planu rozwoju, który zaczęto wdrażać kilka lat po Arabsacie 5C i satelicie SGS-1, który zostanie wystrzelony w 2018 roku w celu zaspokojenia rosnącego popytu na usługi satelitarne, w szczególności usługi internetowe, łączność głosową i transmisje telewizyjne na pokładzie samolotów, co będzie stosowane na pokładach Saudi Airlines od początku 2019 roku. Będzie to pierwsza linia lotnicza na Bliskim Wschodzie, która zaoferuje usługi szerokopasmowe podróżującym pasażerom, we wszystkich klasach
- powiedział Abdullah Al-Osaimi, dyrektor generalny Taqnia Space.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...