reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy skazany w Szkocji za cardsharing

dodano: 2017-03-07 11:03 | aktualizacja: 2017-06-13 12:23
autor: HP | źródło: FACT

Cardsharing_stop_SK_360px.jpg Mieszkaniec szkockiego miasta Belshill został skazany na nieodpłatne prace społeczne przez Sheriff Court, po przyznaniu się do czterech oszustw i przestępstw dotyczących naruszenia praw autorskich (Copyright Designs Patents Act 1988). To pierwszy w Szkocji przypadek skazania przez sąd za cardsharing - wyrok można uznać za łagodny

cardsharing card sharing piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przy okazji operacji w 2014 roku, w której zaangażowane były szkocka policja, organizacja ochrony praw autorskich FACT (Federation Against Copyright Theft), Sky i Virgin Media, aresztowano mieszkańca Belshill, Gavina Graya i oskarżono o cardsharing.

Mieszkaniec Szkocji reklamował swój lewy biznes na dedykowanej cardsharingowi stronie internetowej i forach, oferując nieautoryzowany dostęp do płatnych kanałów w całej Szkocji.

Podczas przeszukania domu Mossend, Belshill  funkcjonariusze policji zatrzymali 44,500 funtów w gotówce ukryte w sejfie na strychu. Policja zatrzymała też 80,000 funtów z rachunku bankowego oszusta.

Sąd postanowił nie wysyłać Graya za oszustwo do więzienia i zasądził jedynie elektroniczny dozór i nakazał nieodpłatną pracę społeczną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...