reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 3-4/2017

dodano: 2017-03-24 17:02 | aktualizacja: 2017-04-03 10:20
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 3-4/2017 SAT Kurier 3-4/2017
Jak korzystać z DISEqC?
Jak odbierać ukraińskie kanały?
Konwertery - 10 pytań i odpowiedzi
Podróże z anteną - Mjanma

NOWE PRODUKTY:
- Wzmacniacze masztowe Fuba
- Antena UNI-Line 560HVD
- Anteny Triax Channel 5-12
- Nowe moduły do stacji Triax TDH 800

TESTY:
- Televes H30 Flex

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 3-4/2017 - marcowo-kwietniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

PORADNIK: Konwertery - 10 pytań i odpowiedzi

Tym razem doradzamy przy wyborze konwertera. Na antenach w Polsce „wisi” miliony konwerterów różnej maści i kolorów. Coraz częściej są z nimi różne problemy, wynikające zarówno ze złego zabezpieczenia na warunki atmosferyczne, jak i braku przeglądu stanu instalacji antenowej. Są też coraz większe problemy z interferencjami i zakłóceniami z innych źródeł, m.in. z nadajników LTE, z czym starsze typy konwerterów sobie nie
radzą. Nie ma lepszych lub gorszych konwerterów – są dobrze przygotowane do odbioru i takie oby taniej zrobione z kolorowego plastiku prosto z Chin. Wybraliśmy 10 dotyczących konwerterów pytań, z jakimi dzwonią do nas użytkownicy sprzętu. 
 
Jak odbierać ukraińskie kanały?

W związku z trudną sytuacją na Ukrainie i trwającymi tam walkami, nie brakuje osób, które zdecydowały się na opuszczenie najbardziej niebezpiecznych obszarów i ucieczkę, także do Polski. Do redakcji dociera coraz więcej pytań – i od samych obywateli Ukrainy, przebywających w kraju, jak i od instalatorów – co do możliwości wykonania instalacji satelitarnej na potrzeby odbioru ukraińskich kanałów TV. Czy jest to trudne? Jaki sprzęt jest potrzebny i jaki rozmiar anteny satelitarnej zapewni poprawny odbiór?

Jak korzystać z DISEqC?

DiSEqC (wymowa: „dajsek”, nie „diskłik” itp., choć ta druga wersja brzmi całkiem zabawnie, prawie jak Nesquik – to nie jest kryptoreklama ;-) ) to skrót od pełnej nazwy Digital Satellite Equipment Control – protokołu komunikacyjnego opracowanego jeszcze w poprzednim stuleciu przez operatora satelitarnego Eutelsat. Za fi nalną datę prac nad DiSEqC przyjmuje się moment publikacji dokumentacji standardu w wersji 4.2, co miało miejsce 25 lutego 1998 roku. Stopniowo wsparcie DiSEqC upowszechniało się w sprzęcie satelitarnym i w zasadzie aktualnie trudno sobie wyobrazić odbiornik bez możliwości skorzystania z DiSEqC. Obsługują to nawet dekodery platform cyfrowych (gdzie chyba najdłużej ociągano się z dodaniem DiSEqC).


 
Podróże z anteną - Mjanma

W ramach grudniowych wypraw do Azji Południowo-Wschodniej „Podróże z anteną” wybrały się ostatnio do Birmy. Mjanma, bo tak brzmi teraz oficjalna polska nazwa Birmy, jest położona na Półwyspie Indochińskim w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską oraz Morzem Andamańskim i zajmuje powierzchnię 676 600 km2, a zamieszkuje ją ponad 51 milionów ludzi, choć bardzo zróżnicowanych etnicznie, bo według oficjalnych danych to aż 135 narodów mówiących ponad 250 językami!

 
Czy rząd dobije platformy cyfrowe?

Naziemnej telewizji cyfrowej nie udało się całkowicie zdziesiątkować abonentów platform cyfrowych i sieci kablowych. Może się to jednak udać rządowi Prawa i Sprawiedliwości, jeśli wejdą w życie rozwiązania odnośnie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Gracze, tacy jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC Polska czy Vectra, zostaną zmuszeni do udostępnienia Poczcie Polskiej danych swoich abonentów, żeby ta mogła egzekwować od nich opłaty na Telewizję Polską i Polskie Radio. Zyskają niewiele, głównie w ramach zwrotu kosztów przesłania danych, a stracić mogą bardzo wiele, bo zaufanie swoich klientów.Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 3-4/2017.

Następne wydanie SAT Kurier 5-6/2017 na początku maja.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 

Magazyn SAT Kurier w 2017 roku obejmuje min. 6 wydań - tylko 55 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2017 (Polska) lub 33 euro w Europie. Dodatkowo planowane są wydania specjalne.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2017 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE" - cena promocyjna 75 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2017 - min. 6 wydań + książka - tylko 75 zł
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...