reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa oprawa TV4 na 17. urodziny

dodano: 2017-03-31 14:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

TV4 TV 4 Czwórka 30 marca br. TV4 po raz pierwszy zaprezentowała się widzom w nowej oprawie graficznej, tworzącej całkowicie odmienioną identyfikację wizualną stacji, w której jedynym niezmiennym elementem pozostał dotychczasowy logotyp. Autorem oprawy firmowanej przez Sadaj Studio, jest artysta grafik, absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (ASP), projektant, autor wielu identyfikacji i brandów, specjalizujący się między innymi w tworzeniu systemów wizualnych w tym dla telewizji - Paweł Sadaj. Muzykę do oprawy stworzył kompozytor i producent muzyczny Piotr Remiszewski.

TV4 TV 4 Czwórka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, nowa oprawa utrzymana jest w ciepłej, złotej tonacji. Bogactwo przestrzeni oraz efektów wizualnych, przeplata się tutaj z prostotą form. Jednym z głównych motywów oprawy jest animowana postać kobieca, której ruch nawiązuje do tańca współczesnego a szczególna, strukturalna forma, stanowi punkt wyjścia do zastosowanego  we wszystkich elementach oprawy efektu załamywania przestrzeni i animacji płaszczyzn.
 
Postać, będąca personifikacją marki, uchwycona w różnych sytuacjach  wchodzi w interakcję z logotypem TV4, foto: Cyfrowy Polsat
Postać, będąca personifikacją marki, uchwycona w różnych sytuacjach  wchodzi w interakcję z logotypem TV4, foto: Cyfrowy Polsat
Przykład nowej oprawy TV4, foto: Cyfrowy Polsat
Przykład nowej oprawy TV4, foto: Cyfrowy Polsat
Przykład nowej oprawy TV4, foto: Cyfrowy Polsat
Przykład nowej oprawy TV4, foto: Cyfrowy Polsat

- Postać, będąca personifikacją marki, uchwycona w różnych sytuacjach  wchodzi w interakcję z logotypem Czwórki, który finalnie pojawia się na pierwszym planie obrazu. Realizując główne założenie projektu, jakim było stworzenie nowego kodu wizualnego komunikującego ewolucję i rozwój obchodzącej właśnie swoje 17-lecie Czwórki, wykorzystano szeroki repertuar środków wyrazu i zabiegów opartych na wiedzy z zakresu psychofizjologii widzenia - informuje nadawca.

Przypomnijmy, iż TV4 rozpoczęła nadawanie 1 kwietnia 2000 roku (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

139 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

220 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...
reklama