reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

GigaBlue HD X2 i HD X3 - odbiorniki linuksowe już w Polsce

dodano: 2017-04-04 17:02 | aktualizacja: 2017-04-04 20:46
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl

GigaBlue Logo Na polskim rynku pojawiły się dwa modele odbiorników HD niemieckiego producenta GigaBlue. Jak inne urządzenia oferowane pod tą marką - także te są oparte o system Linux i oprogramowanie E2, wraz z jego potężnymi możliwościami. Produkty, o których mowa, to HD X2 i HD X3 - to rozwinięcie obecnego już od jakiegoś czasu modelu HD X1, nadal w przystępnej cenie.

GigaBlue HD X2 HD X3 760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
GigaBlue HD X2, to bezpośredni następca HD X1, ma niemal identyczny wygląd i bardzo zbliżone wyposażenie, różnice są tylko dwie. HD X2 jest oparty o nowszy procesor Broadcom BCM 73625 (w X1 jest BCM 7362), który zapewnia wsparcie dekodowania obrazu HEVC/H.265, ale bez Ultra HD - tylko SD i HD (częstotliwość taktowania to nadal 750 MHz). Dodatkowo zamiast wbudowanej na stałe głowicy satelitarnej dostępne są wymienne tunery Plug and Play - satelitarne lub naziemno-kablowe.
 
GigaBlue HD X2
GigaBlue HD X2

Pozostałe cechy są zachowane jak w HD X1, czyli 256 MB pamięci Flash, 512 MB RAM (DDR-3), na panelu przednim przycisk standby i dioda informująca o trybie pracy (brak wyświetlacza), a z tyłu znajdziemy: wejście LNB, wyjście HDMI, porty 2xUSB, Ethernet (100 Mbit/s) i e-SATA, optyczne wyjście cyfrowego dźwięku S/PDIF, gniazdo dla dodatkowego czujnika podczerwieni, czytnik kart, mechaniczny wyłącznik zasilania oraz samo gniazdo zasilacza 12V, 2A.

GigaBlue HD X3 różni się w większym stopniu wyglądem, ma całkiem zmienioną obudowę, ale procesor to BCM 7362 (czyli bez HEVC/H.265) i bez zmian jest też ilość pamięci Flash i RAM - odpowiednio 256 MB i 512 MB (DDR-3). Główne zalety to możliwość instalacji dodatkowej głowicy satelitarnej lub naziemno-kablowej obok wbudowanej na stałe satelitarnej (łatwo zrobić tuner Twin lub Combo) oraz zwiększona ilość czytników kart - 2 zamiast jednego i obecność gniazda na moduły CAM CI/CI+. Pozostałe cechy są zachowane, brak tylko gniazda na dodatkowy zewnętrzny czujnik podczerwieni.
 
GigaBlue HD X3
GigaBlue HD X3

Urządzenia pojawiają się w sklepach w cenach ok. 450 zł za model HD X2 i ok. 510 zł za model HD X3.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...